Destiláty

Vychutnejte si exkluzivní výběr destilátů od karibských rumů, whisky ze všech světových stran, ginů, likérů až po české ovocné pálenky jejichž chuť vás chytí a nepustí.

Filtrace

Značka

Potvrdit výběr

Když se řekne destilát

Destiláty, jinými slovy lihoviny, kořalky, či pálenky, jsou alkoholické nápoje vyrobené destilací zkvašeného rmutu. Ten se připravuje z rozdrcených plodů či jiných částí rostlin. Jedinečné aroma destiláty získávají ze surovin, ze kterých se vyrábí a právě podle toho, z jakého kvasného základu se nápoj připravuje, rozlišujeme jednotlivé druhy destilátů: například rum vzniká z melasy nebo cukrové třtiny, whisky z obilnin a tequila z agáve. Jako se u jednotlivých druhů pálenek liší suroviny, ze kterých se vyrábí, více či méně je rozdílný i výrobní proces. Díky tomu máme na výběr ze spousty druhů lihovin rozličných chutí. A to je jedině dobře. Když se řekne destilát, my si ale kromě „suché teorie“ vybavíme i spoustu práce v sadech a na polích. Doslova alchymii při kvašení, přísné postupy při destilaci a výběrové zrání a staření v ušlechtilých sudech. 

Stále je co ochutnávat

Každý destilát si s sebou nese svůj příběh ukrytý v každé kapce, a ten se před námi poodkrývá s každým douškem. Jaké destiláty u nás najdete?

Rum

Oblíbený nápoj nejen pirátů, který se pyšní rozličnými chutěmi a vůněmi. Ty nejlepší karibské rumy pocházejí z Kuby, Jamajky či Portorika, ale i dalších zemí, jako je Barbados, nebo Dominikánská republika. V našem portfoliu najdete rumy oblíbených značek jako Dos Maderas od Williams & Humbert, Centenario, Diplomatico, Captain Morgan nebo Ron Zacapa

Brandy

Vinná pálenka s nádechem ovoce, okouzlující barvou a ostřejší chutí, to je brandy. Dopřát si ji můžete čistou, ale i jako součást koktejlů. Doporučujeme ochutnat špičkovou brandy ze španělského vinařství Torres.

Koňak

Když se řekne brandy, nemůžeme nezmínit koňak – nejznámější a také jeden z nejkvalitnějších druhů brandy pocházející z francouzské oblasti Cognac. Ochutnejte koňak od prestižních značek Hennessy, Baron Otard, Rémy Martin, Courvoisier nebo Martell XO.

Gin

Tento alkoholický nápoj byl původně zamýšlen jako lék na ledvinové potíže. Dělí se na dva typy: dženever a dry gin. Gin se získává destilací obilné břečky v kombinaci s nejrůznějšími bylinami. Říká se, že ginů je na světě víc druhů, než kombinací bylin, ze kterých se připravuje. V naší nabídce najdete například gin značky Bombay, Finsbury, ale i mírnou exotiku, která stojí za to ochutnat: japonský gin Etsu z palírny Matsui Whisky.

Whisky

Jeden z nejoblíbenějších destilátů světa, jehož původ a vznik obestírá řada legend. To je whisky: skotská whisky, irská whiskey, americká a kanadská whiskey, nebo japonská whisky – u nás najdete všechny druhy. A také oblíbené značky jako Jack Daniel’s, Chivas Regal, Bushmills či Johnnie Walker.

Tequila

Silný destilovaný nápoj, který se vyrábí zejména v okolí města Tequila v Mexiku. Tequila se vyrábí z mexického druhu Agave tequilana, zvané Weberova modrá agáve. Jaká značka tequily by neměla uniknout vaší pozornosti? Je to bezesporu Sierra Tequila.

Kromě výše zmíněných lihovin u nás nesmí chybět vodka, armagnac, ovocné pálenky (například Rudolf Jelínek), grappa a další špičkové destiláty. Ať už si oblíbíte jakýkoliv druh, jeho jedinečná chuť a aroma se vám dozajista vryje pod kůži.