Vychutnejte si exkluzivní výběr destilátů od karibských rumů, whisky ze všech světových stran, ginů, likérů až po české ovocné pálenky jejichž chuť vás chytí a nepustí.

Filtrace

Značka

Potvrdit výběr

Když se řekne destilát

Destiláty, jinými slovy lihoviny, kořalky, či pálenky, jsou alkoholické nápoje vyrobené destilací zkvašeného rmutu. Ten se připravuje z rozdrcených plodů či jiných částí rostlin. Jedinečné aroma destiláty získávají ze surovin, ze kterých se vyrábí a právě podle toho, z jakého kvasného základu se nápoj připravuje, rozlišujeme jednotlivé druhy destilátů: například rum vzniká z melasy nebo cukrové třtiny, whisky z obilnin a tequila z agáve. Jako se u jednotlivých druhů pálenek liší suroviny, ze kterých se vyrábí, více či méně je rozdílný i výrobní proces. Díky tomu máme na výběr ze spousty druhů lihovin rozličných chutí. A to je jedině dobře. Když se řekne destilát, my si ale kromě „suché teorie“ vybavíme i spoustu práce v sadech a na polích. Doslova alchymii při kvašení, přísné postupy při destilaci a výběrové zrání a staření v ušlechtilých sudech. 

 

Stále je co ochutnávat

Každý destilát si s sebou nese svůj příběh ukrytý v každé kapce, a ten se před námi poodkrývá s každým douškem. Jaké destiláty u nás najdete?

 

Rum – oblíbený nápoj nejen pirátů, který se pyšní rozličnými chutěmi a vůněmi. Ty nejlepší karibské rumy pocházejí z Kuby, Jamajky či Portorika, ale i dalších zemí, jako je Barbados, nebo Dominikánská republika. V našem portfoliu najdete rumy oblíbených značek jako Dos Maderas od Williams & Humbert, Centenario, Diplomatico, Captain Morgan nebo Ron Zacapa

 

Brandy – vinná pálenka s nádechem ovoce, okouzlující barvou a ostřejší chutí, to je brandy. Dopřát si ji můžete čistou, ale i jako součást koktejlů. Doporučujeme ochutnat špičkovou brandy ze španělského vinařství Torres.

 

Koňak – když se řekne brandy, nemůžeme nezmínit koňak – nejznámější a také jeden z nejkvalitnějších druhů brandy pocházející z francouzské oblasti Cognac. Ochutnejte koňak od prestižních značek Hennessy, Baron Otard, Rémy Martin, Courvoisier nebo Martell XO.

 

Gin – tento alkoholický nápoj byl původně zamýšlen jako lék na ledvinové potíže. Dělí se na dva typy: dženever a dry gin. Gin se získává destilací obilné břečky v kombinaci s nejrůznějšími bylinami. Říká se, že ginů je na světě víc druhů, než kombinací bylin, ze kterých se připravuje. V naší nabídce najdete například gin značky Bombay, Finsbury, ale i mírnou exotiku, která stojí za to ochutnat: japonský gin Etsu z palírny Matsui Whisky.

 

Whisky – jeden z nejoblíbenějších destilátů světa, jehož původ a vznik obestírá řada legend. To je whisky: skotská whisky, irská whiskey, americká a kanadská whiskey, nebo japonská whisky – u nás najdete všechny druhy. A také oblíbené značky jako Jack Daniel’s, Chivas Regal, Bushmills či Johnnie Walker.

 

Tequila – silný destilovaný nápoj, který se vyrábí zejména v okolí města Tequila v Mexiku. Tequila se vyrábí z mexického druhu Agave tequilana, zvané Weberova modrá agáve. Jaká značka tequily by neměla uniknout vaší pozornosti? Je to bezesporu Sierra Tequila.

 

Kromě výše zmíněných lihovin u nás nesmí chybět vodka, armagnac, ovocné pálenky (například Rudolf Jelínek), grappa a další špičkové destiláty. Ať už si oblíbíte jakýkoliv druh, jeho jedinečná chuť a aroma se vám dozajista vryje pod kůži.