Prémiový karibský rum Dos Maderas je výjimečný rum, velice oblíbený pro svou perfektní vyváženost a kombinaci sladké chuti po sherry a rumové síly. Přečtěte si o tom, jak se vyrábí, o jeho historii a vyberte si mezi rumy Dos Maderas 5+3 YO, Dos Maderas 5+5 PX, Dos Maderas Selección nebo Dos Maderas Luxus.

Webinář: Rumový speciál na téma Dos Maderas

Pusťte si záznam z posledního rumového webináře, kterým vás provede náš zkušený školitel a ambassador, Martin Chvátal. Celý díl je věnovaný oblíbené značce Dos Maderas a Martin se v něm podělil o zážitky z návštěvy unikátních vinařských sklepů Williams & Humbert. Zaujal vás tento webinář? Informace ke zbylým webinářům z Rumového speciálu najdete zde.


Pusťte si záznam rumového webináře s Martinem Chvátalem.

Degustační sada Dos Maderas

Uspořádejte si doma malou soukromou degustaci s ochutnávkovou sadou karibských rumů Dos Maderas. Set obsahuje čtyři miniatury 0,05l rumů Dos Maderas 5+3 8 Years Old, Dos Maderas P.X. 5+5 10 Years Old, Dos Maderas Seleccion a Dos Maderas Luxus Doble Crianza.

Rumy Dos MaderasDegustační sada 4 miniatur karibského rumu Dos Maderas

Výroba rumů Dos Maderas

Rum Dos Maderas pochází z karibských ostrovů Barbados a Guayana. Ne náhodou jde o země, ve kterých se pěstuje nejlepší cukrová třtina a kde se vyrábí nejvyhlášenější rumy. Cukrová třtina se po sklizni lisuje a tak se získá třtinová šťáva. Ta se následně vaří a vzniká cukr a melasa. Z té se vyrábí rum tím, že se do ní přidají voda a kvasinky, čímž se nastartuje proces kvašení neboli fermentace. Následnou destilací se z tekutiny oddělí alkohol od vody a nežádoucích látek. Vzniklý rum je bílý a bezbarvý. Tmavou barvu dodá rumům až zrání v dřevěných sudech. Většina prodávaných značek rumů získává svůj typický charakter během finálního míchání. Proces míchání spočívá zejména v dokonalém spojení rumů z různých sudů, různého stáří a různých regionů. Tato práce vyžaduje dlouholeté zkušenosti a cit master blendera, který je za celý "blending" zodpovědný a zajišťuje, aby směs byla chuťově a charakterově konstantní. Proces míchání trvá v průměru několik dní.

Rumy Dos Maderas nejprve zrají v Karibiku v dubových sudech po americkém bourbonu, následně se smíchají a převezou do Španělska. Zde se dále staří systémem "Solera a Criadera" (zkráceně "Solera") ve sklepích vinařství Williams & Humbert, kde zrají 3 roky v sudech po 20letém sherry Palo Cortado "Dos Cortados". Výsledkem je rum Dos Maderas 5+3. Další dva roky zrání v sudech po 20letém sherry Pedro Ximenez "Don Guido", dají vzniknout výjimečnému rumu Dos Maderas 5+5 PX.

Rumy Dos Maderas získávají svou výjimečnou chuť zráním ve více než 60 let starých sudech. Během desítek let sherry prosákne hluboko do dřeva, což dodává rumu Dos Maderas jedinečný a komplexní charakter. 


Známý rumový ambasador Ian Burrell degustuje rumy Dos Maderas ve vinařství Willam & Humber.

Rumy Dos Maderas

Výrobcem prémiového karibského rumu Dos Maderas je William & Humbert – španělské vinařství s více než 130 letou historií a jedno z nejprestižnějších vinařství v oblasti Jerezu. V jeho portfoliu najdete rumy Dos Maderas 5+3 YO, Dos Maderas 5+5 PX, Dos Maderas Selección a Dos Maderas Luxus.

Dos Maderas 5+3 YO

Rum Dos Maderas 5+3 YO je 100% karibský třtinový rum, který nejprve zraje 5 let v karibské oblasti v sudech z bílého amerického dubu, poté je lodí převezen do vinařství Williams & Humbert ve španělské Andalusii. Ve městě Jerez rum prochází finální fází staření, které trvá 3 roky v sudech, ve kterých původně zrálo mezinárodně oceněné dvacetileté sherry „Dos Cortados“. Výsledkem je rum vynikající kvality. Má jemnou, harmonickou a komplexní chuť, ve které můžete cítit náznak hrozinek, fíků, vanilky a čokolády. Rum si nejlépe vychutnáte s kvalitním doutníkem, který chuť rumu Dos Maderas 5+3 YO dokonale podtrhne.

DM_Proces_stareni_5+3_transparent_black

 

Dos Maderas 5+5 PX

Rum Dos Maderas 5+5 PX je 100% třtinový karibský rum, který zraje ve třech fázích. Nejprve zraje 5 let v dubových sudech přímo v Karibiku, další tři roky zraje ve španělských sklepech vinařství Williams & Humbert, také v dubových sudech a na závěr zraje ještě 2 roky v sudech, ve kterých 20 let zrálo sladké Sherry z odrůdy Pedro Ximenes. Rum Dos Maderas 5+5 PX má harmonickou vůni s dotekem rozinek a fíků. Jeho chuť je velmi jemná, komplexní a hřejivá. Skvělý digestiv a zajímavá alternativa koňaků nebo jiných typů brandy. 

DM_Proces_stareni_5+5_transparent_black

 

Dos Maderas Selección

Rum Dos Maderas Selección vzniká smícháním prémiového rumu Dos Maderas 5+5 PX s těmi nejlepšími desetiletými rumy z Barbadosu a Guyany. Díky tomu se vám nejprve na patře rozvine suchá chuť 10 letého karibského rumu, která pozvolna přechází v jemné sladké tóny po sherry Pedro Ximénez. Rumový charakter Dos Maderas Selección podtrhuje vyšší obsah alkoholu, 42 %. I přesto si rum v závěru zachovává plnou a kulatou chuť. 

DM_Proces_stareni_SELECCION_transparent_black

 

Dos Maderas Luxus

Vlajkovou lodí rumů Dos Maderas je rum Dos Maderas Luxus. Špičkový karibský rum, který již snese srovnání s vrcholnými řadami koňaků nebo whisky. Své vynikající chuti dosahuje díky 10 letému zrání v sudech v karibské oblasti. Poté rum zraje minimálně pět let ve sklepích Williams & Humbert v sudech z amerického bílého dubu, ve kterých původně zrálo dvacetileté Sherry Don Guido. Výsledkem je sametová a poměrně viskózní, plná a hladká chuť s velmi dlouhým závěrem s tóny koření, ořechů a medu. Rum Dos Maderas Luxus je jeden z nejlepších rumů na trhu. Na láhvi si můžete povšimnout znaku želvy a proto se jí někdy i “želva” přezdívá. Lahví se ročně vyrobí 5 000 kusů ročně, jde tedy o limitovanou edici.

DM_Proces_stareni_LUXUS_transparent_black


Degustace rumů Dos Maderas 5+3, Dos Maderas 5+5 a Dos Maderas Luxus.

Produkty Dos Maderas