Jack Daniel’s je nejprodávanější americkou whisky na světě. Jejím výrobcem je destilérka Jack Daniel v Lynchburgu ve státě Tennessee, která od roku 1956 patří společnosti Brown-Forman.

Historie Jack Daniel’s

Zakladatelem palírny byl Jack Daniel, vlastním jménem Jasper Newton Daniel. Narodil se v září roku 1850 v Lynchburgu ve státě Tennessee jako nejmladší z 10 dětí. V raném věku odešel z domova a byl vychováván rodinným přítelem Danem Callem, který byl luteránským pastorem, ale také majitel palírny whisky. Jack Daniel se u něj zaučoval a později od něj palírnu odkoupil. Po občanské válce v roce 1866 musely být všechny palírny registrované, Jack Daniel tu svou zaregistroval jako první a díky tomu má tento lihovar statut nejstarší registrované palírny v USA a byl zařazen mezi národní památky.

Výroba whisky Jack Daniel’s

Whisky Jack Daniel’s se vyrábí z nejvalitnější kukuřice, žita a ječmene. Její výrazný charakter je výsledkem přirozeného kvašení, pečlivé destilace a použití měkké neželeznaté vody z místní vápencové jeskyně v Hollow. Whisky Jack Daniel’s po destilační fázi filtruje přes dřevěné úhlí, tento proces se nazývá Lincoln Country Proces. Díky tomu, že whisky přes uhlí prokapává, získává svou charakteristickou jemnou kouřovou chuť ještě před tím, než dozraje v sudech. Poté je whisky uložena do nových sudů z bílého amerického dubu, které si destilérka Jack Daniel’s vyrábí sama. Naplněné sudy se ukládají do tzv. Barrel houses, kde Tennessee whiskey zraje 4-6 let. Poté tzv. master destiler rozhoduje o tom, jestli může whisky sud opustit a poslat do prodeje.

Výroba whisky Jack Daniel's

Ochutnejte whisky Jack Daniel’s

V našem portfóliu najdete mimořádně jemnou whisky Jack Daniel’s Black, bohatou a dokonale rafinovanou whisky Jack Daniel´s No.27 Gold 0,7l, která má svůj původ v Old No. 7 Tennessee Whiskey, unikátní Tennessee whiskey vyráběnou odlišným stylem destilace – Jack Daniel´s Gentleman Jack 0,7l, ale také speciální limitovanou edici z dílny master destillera Jeffa Arnetta, Jack Daniel´s Single Barrel 100 proof 0,7l.