Česká a moravská vína

Naše bohatá nabídka přináší to nejlepší od moravských a českých vinařů a jejich vína poznáte hned na první pohled. Od dubna 2017 totiž používají jednotné označení vín s garantovaným původem hroznů v České republice. Tím je symbol skleničky v národních barvách, který najdete na uzávěru nebo etiketě. U takto označených vín máte vždy jistotu, že pocházejí pouze z moravských a českých hroznů.

Filtrace

Eko vína

Země původu

Potvrdit výběr

Moravská vína i vína z Čech získávají čím dál větší respekt u nás i v zahraničí. Ve světě vynikají zejména svou rozmanitostí. Na území ČR se pěstuje více než 50 odrůd, to nejlepší moravské víno si tak pro sebe vybere opravdu každý. Tato rozmanitost je usměrněna členitostí území, která dodává jednotlivým odrůdám výraz. Celá řada odrůd byla přímo na našem území vyšlechtěná, takže se jí zde velice dobře daří a výsledkem jsou velice kvalitní moravská vína bez špetky fádnosti.

V naší nabídce najdete výběr více než 250 druhů moravských vín (moravská bílá vína, moravská červená vína, moravská růžová vína), včetně speciálních tematických balíčků od osvědčených menších vinařů – Vinařství Volařík, Sedlák, Špalek, Reisten, Beneš, Horák, Sůkal, Gala, Trpělka & Oulehla, Nové Vinařství, Jindřich Kadrnka, Gotberg, Libor Veverka, Ilias, Tetur, Moravíno, Mikrosvín Mikulov, Baloun, Filip Mlýnek, Kraus. Vybírat můžete moravská vína i podle oblasti. Najdete u nás vína z vinařské oblasti Litoměřická, Mělnická, Mikulovská, Slovácká, Velkopavlovická, či Znojemská.

Vlastnosti moravských vín

Mezi typické vlastnosti moravských vín patří svěžest, zrale a šťavnatě chutnající kyseliny, bohatost extraktivních látek a výrazné vůně jemných květnatých tónů. Najít můžeme ale i plná, komplexní moravská vína. Do chuti vína z Moravy se silně promítá „terroir“. Mezi nejčastěji pěstované odrůdy moravských bílých vín patří Ryzlink, Veltlínské zelené, Sauvignon Blanc, Pálava, Chardonnay a Rulandské šedé. A co moravská červená vína? Zde vedou odrůdy Modrý portugal, Frankovka a Zweigeltrebe.

Moravští vinaři

V posledních 20 letech prošla moravská vinařství dynamickým vývojem. Po rozpadu velkých zemědělských družstev vznikla celá řada drobných vinařství, která investovala do moderních technologií, vinaři cestovali a osobně poznávali zahraniční trendy. Mezi nejvýznamnější moravské vinaře, kteří by neměli uniknout vaší pozornosti patří: Vinařství Volařík, Mikrosvín, Špalek, Ilias, Gotberg, Sedlák či Tetur.