Captain Morgan je jedinečný karibský rum s charakteristickou kořeněnou chutí a legendárním příběhem. Od roku 1944 ho vyrábí firma The Captain Morgan Rum Company.

Historie značky Captain Morgan

První rum vznikl před více než 400 lety na karibských ostrovech. Tamní obyvatelé vymačkávali sladkou šťávu z cukrové třtiny, kterou následně fermentovali, destilovali a nechali dozrát ve dřevěných sudech. Tajemství výroby se udrželo do roku 1493, kdy na ostrově zakotvil mořeplavec a objevitel Kryštof Kolumbus, kterého následovali další námořníci. Ti začali s místními obyvateli vyměňovat cukrovou třtinu a melasu za šálky čaje a začali do ní přidávat směs bylin, koření a ovoce. Kořeněný rum si brzy získal oblibu ve všech jamajských barech a místních hostincích.

Kapitán Morgan

Charakteristickou a unikátní chuť dodal rumu kapitán Henry Morgan, jehož příběhem se značka inspirovala a rozhodla se po něm nápoj pojmenovat. Kapitán Henry Morgan se narodil v roce 1635 ve Walesu a ještě za svého života se stal doslova žijící legendou Karibiku. Byl jedním z nejvíce obdivovaných bukanýrů 17. století. Díky své šlechetnosti a družnosti a také díky pionýrským expedicím do Barbadosu a Jamajky. Zemřel 25.srpna 1688.

1673 - Kapitán H.Morgan byl pasován na rytíře
1680 - H. Morgan se stal guvernérem Jamajky
Začala výroba tmavého rumu Captain Morgan
1950 - Počátek výroby světlé varianty rumu Captain Morgan
1960 - Expanze rumu Captain Morgan do Velké Británie, Kanady, Afriky
1983 - Uvedení nové varianty Captain Morgan Spiced
1988 - Začátek výroby kokosové příchutě
1996 - Prodán 1 milion kartonů v USA
1997 - Představena varianta Captain Morgan Parrot Bay
1999 - Captain Morgan prodává již 4 miliony kartonů po celém světě
2001 - Captain Morgan byl označen jako „Hot Brand of the Year" díky svému nepřetržitému 11-tiletému neustálému růstu
2006 - Captain Morgan je celosvětově nejrychleji rostoucí značka alkoholu

Captain Morgan Private Stock

Captain Morgan Private Stock je premiová varianta oblíbeného rumu Captain Morgan Spiced. Pochází z Portorika a oproti standardní verzi je vyroben z nejlepších rezerv a nabízí nejméně 24 měsíců zrání v dubových sudech. Má tmavší barvu, bohatou vůni vanilky, skořice, karamelu, tropického ovoce a ostrovního koření. V chuti je velmi jemný, vyzrálý s tóny sladkého koření, medu, pomerančové kůry a s příjemnými náznaky dubovosti. Captain Morgan Private Stock doporučujeme servírovat s kostkou ledu a plátkem citronu nebo limetky.