Nealkoholické víno

To, že si zrovna nemůžete dopřát alkohol neznamená, že si nemůžete dopřát sklenku kvalitního vína – samozřejmě nealkoholického. Vyberte si z naší široké nabídky!

Patříte mezi milovníky vína, ale momentální situace vám nedovoluje požít ani deci alkoholu? Ať už se chystáte za volant, nebo je důvodem těhotenství, či jiná zdravotní omezení, oblíbené sklenky dobrého vína se nemusíte vzdávat. Nealkoholické víno je pro tyto případy více než elegantním řešením. Doporučujeme se na tyto situace připravit a vybrat si kvalitní láhev nealkoholického vína v předstihu.

Nealkoholické víno, nealko víno, nízkoalkoholické nebo také dealkoholické víno je víno se sníženým obsahem alkoholu. Pozor, nejedná se o mošt, tedy šťávu z hroznů, ale o skutečné víno, pouze se sníženým obsahem alkoholu.

Jak se vyrábí nealkoholické víno? Možností je hned několik. Mezi nejznámější metody patří vakuová destilace, reverzní osmóza a dvoufázová vakuová extrakce. Šetrnou dealkoholizací je zachována barva, chuť i vůně, nemusíte se tedy bát, že budete o něco ochuzeni.

V naší nabídce najdete nealkoholické víno hned z několika vinařských oblastí. Ochutnat můžete například nealko víno z Chile, z Itálie, nebo Španělska. Oblíbená jsou nealkoholická vína z vinařství Bottega nebo Torres. Omezovat se nemusíte ani na jednu barvu. Nabízíme nealkoholické červené víno, nealkoholické bíle víno i nealkoholické růžové víno.