Certifikáty a ocenění

Global Wines & Spirits s.r.o. jsou významným internetovým obchodem v oblasti online prodeje vína v České republice. Přečtěte si, jaké certifikáty a ocenění jsme získali.

Certifikát APEK Certifikovaný obchod

Společnost Global Wines & Spirits je od 15. 7. 2007 členem Asociace pro elektronickou komerci (APEK).  APEK je sdružením firem, podnikatelů a odborníků v oboru elektronického obchodu. Asociace byla založena v roce 1998 jako nezávislá organizace, která podporuje rozvoj elektronického obchodu v České republice. Mezi členy APEKu patří největší české internetové obchody, přední softwarové společnosti a finanční instituce.

Internetový obchod Global-Wines.cz v říjnu roku 2007 získává certifikaci a stává se tak certifikovaným obchodem APEK. Certifikace APEK Certifikovaný obchod zaručuje zákazníkům internetových obchodů, že certifikovaný obchodník splňuje základní pravidla bezpečného a bezproblémového nákupu. K těmto podmínkám také mimo jiné patří další kritéria, jako jsou např. způsob a vyřízení objednávky, reklamace, komunikace se zákazníky a další. Úroveň hodnocení pro získání této certifikace je stanovena certifikačními pravidly.

Certifikace je každoročně obnovována, web splňuje podmínky mezinárodního certifikátu Ecommerce Europe Trustmark.

WebTop100

2013

1. místo "Nejlepší UX roku 2013"

Po roce jsme se rozhodli opět vyzkoušet naší webovou prezentaci v porovnání s dalšími konkurenty. Bylo z toho nakonec sympatické 5. místo se ziskem 60,5 bodů. Náš web však nečekaně zabodoval v kategorii "Nejlepší UX roku 2013" a v konkurenci všech zúčastněných (ze všech kategorií) v této kategorii zvítězil.

UX neboli User Experience, volně přeloženo jako uživatelský prožitek. Web s dobrým UX se uživatelům dobře používá, je předvídatelný a přináší vysokou přidanou hodnotu.

Kompletní výsledky soutěže Web Top100 pro rok 2013 najdete zde .

2011

2. místo v soutěži WebTop100

Opět jsme se rozhodli změřit síly v soutěži webových prezentací, jako již tradičně to bylo v kategorii E-shop. V tomto roce jsme obsadili velmi pěkné 2. místo se ziskem 62,7 bodů.

Kompletní výsledky soutěže Web Top100 pro rok 2011 najdete zde .

2010

1. místo v soutěži WebTop100

Naší účastí jsme navázali na rok 2009 a v kategorii E-Shop získali 1. místo se ziskem 71,8 bodů. Dalším velkým úspěchem roku 2010 byl zisk Speciální ceny, která byla udělena pořadatelem soutěže - Uživatelská trefa za největší přínos pro uživatele.

Kompletní výsledky soutěže Web Top100 pro rok 2010 najdete zde .

2009

2. místo v soutěži WebTop100

V roce, 2009, jsme se zúčastnili soutěže firemních webových prezentací, WebTop100, v kategorii E-shop.

Soutěž WebTop 100 si postupem času získala kredit jedné z nejprestižnějších a nejvýznamějších soutěží, kde odborná porota složená z odborníků na internetový marketing, grafiku a technické řešení hodnotí weby v 11 oborových žebříčcích . Těmito kategoriemi jsou: Auto-moto, IT, Telekomunikace, Finance, Obchod a prodej, Průmysl, Energetika, Transport, E-shop, Potravinářství a gastronomie, Kultura.

Webové stránky jsou hodnoceny v 5 základních oblastech: použitelnost, grafický design, technické řešení, marketing, přínos pro uživatele.

S nově postaveným webem jsme dosáhli "zatím" nejlepšího výsledku. Druhé místo se ziskem 76,2 bodů a stříbrná medaile v kategorii "E-shop" je velkým úspěchem a povzbuzením do další práce.

Oficiální výsledky soutěže WebTop 100 najdete zde.

2007

3. místo v soutěži WebTop100

Na podzim roku 2007 se náš internetový obchod zúčastnil soutěže firemních webů pod názvem WebTop100. Pořadatelství soutěže se ujal Dobrý web společnosti Internet Info. Hlavním cílem je zhodnocení úrovně webových prezentací firem a to v hlavním žebříčku, (nominace podle pořadí časopisu BIZ, BIZ100) a v 11oborových žebříčcích. Webové stránky byly hodnoceny odbornou porotou v pěti základních oblastech- informační hodnota, marketing, použitelnost, grafický design, technické řešení.

Při své premiérové účasti obsadil náš internetový obchod v kategorii potravinářství a gastronomie s celkovým skóre 78,8 bodů výborné 3. místo, před námi skončil Plzeňský Prazdroj a Hamé, a.s. V celkovém hodnocení zúčastněných 160 webů jsme se umístili na 59. místě.