Global Wines & Spirits partnerem Konta Bariéry

Od roku 2008 je společnost Global Wines & Spirits (dříve Global Wines) partnerem Nadace Charty 77, kde podporuje Konto Bariéry. Rozhodli jsme se přispět 1 Kč z každé prodané lahve prostřednictvím internetového obchodu.

Konto Bariéry je první a doposud jedinou kontinuální sbírkou, které se již 20 let účastní desetitisíce dárců, kteří svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry.

Projekt je určen zejména lidem s postižením a neziskovým organizacím, které jim poskytují služby. Za více než 20 let činnosti rozdělilo Konto Bariéry stovky milionů korun, a podpořilo tak tisíce projektů, na zlepšení života lidí s postižením. Přispělo tak k jejich lepšímu začlenění do většinové společnosti.

„z Fondu Global Wines & Spirits přispíváme žadatelům Konta Bariéry na zakoupení motomedů, rehabilitačních přístrojů, na které nedají lidé s handicapem dopustit. Motomed se dá využít k pasivnímu cvičení, takže udržuje pohyblivost na přijatelné úrovni, zmírňuje poškození vyvolaná nedostatkem pohybu a pomáhá redukovat křeče a mobilizovat zbytkové síly svalů. Na tuto pomůcku nepřispívají ani pojišťovny, ani se na něj nevztahují sociální dávky," říká Božena Jirků, výkonná ředitelka Nadace Charty 77.

Global Wines & Spirits s.r.o. přispěla za roky 2008 - 2017 těmito částkami:

2017 - 115.000 Kč
2016 - 105.000 Kč
2015 - 105.000 Kč
2014 - 105.000 Kč
2013 - 105.000 Kč
2012 - 85.000 Kč
2011 - 70.000 Kč
2010 - 65.000 Kč
2009 - 65.000 Kč
2008 - 100.000 Kč
 
Z oficiální zprávy Konto Bariéry:

"Z Fondu Global Wines přispíváme na rehabilitační přístroje Motomed nebo Motrem, které jsou pro lidi se zdravotním postižením prokazatelně účinnými pomůckami pro jejich rehabilitace. Hodně z našich klientů velmi obtížně absolvuje lázeňskou léčbu, jsou pro ně náročné přesuny v lázních, nutnost jednoho nebo dvou asistentů. Často je tyto pobyty stresují. Cvičení v domácím prostředí na uvedených přístrojích je proto pro ně vynikajícím řešením a doplňkem všech procedur, které jinak absolvují. Jejich využívání považujeme za součást ucelené rehabilitace a proto jejich pořizování do domácího prostředí našich klientů podporujeme. Odborné posudky lékařů tento postoj podporují.
Přístroje jsou drahé, jejich ceny se pohybují od 65 000 až do 150 000 korun podle typu postižení jejich uživatele. Polovinou částky může přispět sociální odbor městského úřadu kde žadatel bydlí, není to ale automatické podpora. Zdravotní pojišťovny na tyto přístroje nepřispívají.

Jaké bylo využití prostředků za rok 2015:

Michal Ch., Chomutov

Je upoután na vozík po operaci páteře a mozku. Po prvních operacích se sice naučil chodit o jedné francouzské holi, ale jeho zdravotní stav se horší. Potřeboval motomed na cvičení na doma - a zkoušel si na něj sám vydělat. Vyrábí krmítka, budky a další dřevěné výrobky, vypomáhá v jazykové škole s administrativou.

Příspěvek: 10 tisíc

Karolína D., Hlinsko

Šestiletá Karolína trpí vzácným genetickým onemocněním, v jehož důsledku se jí budou stále zhoršovat pohybové schopnosti. Musí podstupovat náročné ortopedické operace, sama se nedokáže posadit, postavit, neleze, pohybuje se velmi málo a pouze plazením. Rodiče dali na míru zhotovit rehabilitační stůl a různé pomůcky na cvičení. Fyzioterapeutka doporučila Karolínce motomed pro děti, kterým se jí uvolní svalový tonus, procvičí si svaly, posílí koordinaci.

Příspěvek: 10 tisíc

Stela J., Prostějov

Sedmiletá Stela má dětskou mozkovou obrnu, potřebuje pomoci při chůzi v nerovném terénu, po schodech nebo přes obrubníky. Bohužel přes usilovnou rehabilitaci se nedaří zamezit zkracování končetin a asymetrii těla. V motomedu vidí rodina velkou pomoc - v omezení nežádoucího svalového napětí, prokrvení a protahování svalů.

Příspěvek: 8 tisíc

Karel P., Šumperk

Pohybuje se na vozíku v důsledku autohavárie. Pan Karel bydlí s rodiči, osobní asistentkou je jeho maminka. Požádal o příspěvek na motomed, který by mu umožnil pravidelné cvičení bez přítomnosti rehabilitačního pracovníka a přispěl tak alespoň k částečné samostatnosti.

Příspěvek: 10 tisíc

Lukáš R., Veselí nad Moravou

Prodělal v roce 2013 epileptický záchvat a po pětiminutové zástavě a uvedení do umělého spánku se po týdnu probral do vigilního komatu. Absolvoval léčbu v hyperbarické komoře, snaží se rehabilitovat, pomáhá mu pečovatelka z charity. Motren mu doma moc pomůže, protože nebude muset platit za pronájem rehabilitačních přístrojů.

Příspěvek: 8 tisíc

Pavel G., Prostějov

V roce 2014 utrpěl při cestě z práce úraz, jehož následkem nemůže hýbat nohama. Prodělal dvě operace, v nemocnici strávil dva a půl měsíce, další čtyři pak v rehabilitačním ústavu. Pohybuje se pouze na vozíku, při některých denních činnostech potřebuje pomoc. Motomed mu pomůže k odbourání křečí a ztuhlosti svalů nohou.

Příspěvek: 10 tisíc

Miroslav K., Lipůvka

Pan Miroslav je upoután na vozíku v důsledku klíšťové meningoencefalitidy, má oslabené i horní končetiny. Už v rehabilitačním ústavu si vyzkoušel motomed, jehož používání by zpomalilo atrofování svalů.

Příspěvek: 10 tisíc

Jiří B., Přelouč

Utrpěl těžký úraz při skoku do vody v roce 1980. Pohybuje se na elektrickém vozíku, s doprovodem zvládne i ten mechanický. Bez dopomoci zvládá rehabilitační přístroj rotren. S rostoucí celkovou kondicí by se zvýšila Jiřího samostatnost, např. při přesunech do auta nebo na lůžko.

Příspěvek: 10 tisíc

Karel B., Štětí

Přes 20 let je upoután na vozík po úrazu krční páteře, který utrpěl při skoku do vody. Pohybuje se na elektrickém vozíku. Bydlí s manželkou a desetiletými dvojčaty. Navzdory zdravotním potížím se snaží alespoň čtyři hodiny denně pracovat na PC. Jediná možnost, jak se udržet ve slušné kondici, je rehabilitační přístroj motomed.

Příspěvek: 10 tisíc

Libuše F., Vlašim

Paní Libuše má roztroušenou sklerózu, diagnózu se dozvěděla před dvanácti lety. Sama ujde jen pár metrů, většinou s oporou dcery. Ta ji doprovází i ke všem lékařům. Pravidelně musí navštěvovat rehabilitace a ještě procvičovat nohy doma sama. Požádala o příspěvek na motomed aktiv.

Příspěvek: 10 tisíc

Filip Z., Havířov

Utrpěl těžký úraz při autonehodě v roce 2012, tři měsíce byl v kómatu. I v současnosti je závislý na pomoci druhé osoby. Po opakovaných pobytech v rehabilitačních ústavech je šance, že by se mohl naučit znovu chodit. Proto potřebuje i doma maximálně rehabilitovat a cvičit, k tomu si pořídil právě motomed.

Příspěvek: 9 tisíc