Aktuality Global Wines & Spirits

Velikonoce s moravskými a českými víny

Loňský rok jsme pro vás společně s moravskými vinaři poprvé připravili výhodné velikonoční balíčky. Váš obrovský zájem nás velmi mile překvapil, a proto jsme se rozhodli, že i letos na Velikonoce pro vás přichystáme nabídku skvělých moravských a nově i českých vín.

Velikonoční balíčky

Každý balíček obsahuje 6 vín, z čehož jedno dostanete přímo od vinaře zdarma. Máte tak jedinečnou příležitost udělat si představu o tom, jakým stylem vinař své víno vyrábí a jistě si v balíčku najdete své oblíbené odrůdy, ke kterým se budete rádi vracet.

 

ZOBRAZIT VŠECHNY VELIKONOČNÍ BALÍČKY

 

VINAŘSKÁ OBLAST MORAVA

Znojemská podoblast

Vinařství Thaya

Jako první vám představíme vinařství, které je v našem portfoliu nově. Najdete ho ve znojemské podoblasti, v obci Havraníky a jmenuje se Thaya, což v překladu znamená Dyje. Edice vín se zvířátky odkazuje na rozmanitost národního parku Podyjí a všechna vína v balíčku jsou příjemně suchá, šťavnatá a minerální.

Velikonoce-Thaya-2022

koupit balíček Thaya 5+1

 

Rodinné vinařství Špalek

Ze znojemské podoblasti pochází i rodinné bio vinařství Špalek, které hospodaří v souladu s přírodou. Zakládá si na zdravé půdě, rozmanitém ozelenění vinohradu a šetrném zpracování hroznů. Z každého vína je cítit příroda, slunce, spousta lučních květin a bylinek.

Vinařství Trpělka & Oulehla

Lahev z Vinařství Trpělka & Oulehla poznáte snadno podle etikety Regina Coeli - Královny nebes. Vyrábí se zde rustikální víno, které je typickou svou spáleninou, která pochází z místního břidlicového podloží. Je ovocné a dobře vyzrálé.

Velkopavlovická podoblast

Rodinné vinařství Sedlák

Velkopavlovická podoblast je na počet námi zastoupených vinařů velmi bohatá. Ve velkých Bílovicích najdete hned tři vinaře. Rodinné vinařství Sedlák je u nás již velmi dobře zavedené a popularita vín od dvou bratranců Sedláků je rok od roku větší. Jedná se o příjemná ovocná vína, která se velmi dobře pijí a budete se k nim rádi vracet.

Rodinné vinařství Mádl

Dalším velkobílovickým vinařem, kterého u nás můžete ochutnat, je Malý vinař, Mádl. Toto rodinné vinařství pracuje s betonovými vejci, ve kterých se víno hezky zakulacuje a dozrává. Doporučujeme ochutnat Frankovku, která je vyrobena tradičním způsobem a porovnat ji s tou, která zrála v betonu. Vína si získala svou oblibu díky chuti zralého šťavnatého ovoce a u červených odrůd i příjemné kulaté tříslovině. Rozhodně doporučujeme ochutnat.

Velikonoce_Madl_2022_GW_Balicky_02_2021_Velikonoce_Madl

koupit balíček Mádl 5+1

 

Vinařství Vladimír Tetur

Třetím matadorem z Velkých Bílovic je Vladimír Tetur. Svérázný vinař, který je hrdý na to, že do každého vína dává kus sebe a svou filozofii staví na zbytkovém cukru. Jeho vína jsou tak sladší, avšak dobře vyvážená a šťavnatá.

Vinařství Baloun

Vinařství Baloun z Velkých Pavlovic má dlouholetou tradici a platí za zkušeného a zavedeného vinaře. Klasický styl dobře udělaných vín zachovává typické znaky každé odrůdy. V jeho portfoliu najdete desítky vín, která posbírala řadu ocenění z mnoha vinařských soutěží, a kterými se vinařství právem rádo pyšní i vylepením medailí na láhvi.

Rodinné vinařství Libor Veverka

Nyní se přesuneme do Čejkovic. Rukopis Libora Veverky poznáte díky spojení moderních technologií s tradičními postupy. Mezi speciality vinařství patří výroba vín, která zrají v nových francouzských sudech. Vína tak získávají pikantní kořenitou chuť a příjemnou nazrálost.

Vinařství Horák

O pár kilometrů dál se nachází obec Vrbice, kterou zastupuje vinařství Horák. Zde je cítit mladá krev – modernizace vinařství, nové etikety a vína, která sbírají prestižní světová hodnocení. Vína jsou svěží, čistá, dobře se pijí a jen tak vás neunaví.

Vinařství Gurdau

Oproti tomu se vinařství Gurdau opírá pouze o tři typické místní odrůdy s původním názvem – Riesling, Veltliner a Pinot Blanc. Tato vína mají neskutečný potenciál zrání a díky tomu jsou rok od roku lepší a lepší. Tradiční zpracování a nezaměnitelná chuť s odkazem na lokalitu dostávají nový moderní rozměr a my jim v tom velmi fandíme.

sixteen-miles-out--vKPbjO4rC4-unsplash

 

Mikulovská podoblast

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Ani mikulovská podoblast nezůstává co do počtu vinařů pozadu. Představovat snad ani nemusíme Mikrosvín Mikulov. Co bychom vám však rádi představili je jejich speciální edice Flower Line s kvítkem na etiketě pro každou odrůdu. Je to právě i květinové aroma a čistá chuť, která je pro vína z této řady typická.

Vinařství Volařík

V Mikulově ještě chvíli zůstaneme. Vinařství Volařík má pro tuto oblast typické odrůdy, ale v jeho portfoliu najdete i oblíbené rezistentní odrůdy s vyšším zbytkovým cukrem. Jeho vína tak poznáte snadno. Jsou líbivá, voňavá a dobře se pijí.

Vinařství Gotberg

Vinařství Gotberg je známé svou budovou v moderním architektonickém stylu, která je zasazena mezi vinicemi a má krásný výhled na oblast Pálavy a Mušovská jezera. A právě Pálava je i vlajkovou lodí vinařství. Všechna vína jsou extraktivní a vyvážená.

Vinařství Moravíno

Dalším velkým jménem Mikulovské podoblasti je Moravíno z Valtic. Stojí na tradičních hodnotách a poctivé práci. V posledních letech získává mladistvý nádech a investuje svou energii do modernizace zázemí, etiket a celkového stylu vína.

Vinařství Jindřich Kadrnka

Vína od Jindry Kadrnky mají koule. Při výrobě jim hraje pořádné rockové fláky a jejich osobitost je nezaměnitelná. Tradiční ryzlinky i netradiční etikety. V těchto vínech se zrcadlí vinařova nátura a stále dobrá nálada, která se na vás přenese z každého pohárku.

Velikonoce-Kadrnka-2022

koupit balíček Kadrnka 5+1

 

Vinařství Ilias

Malý sklípek v Pavlově a v něm velká vína, která vyrábí pan Georgios Ilias. Slunce v duši i na etiketě představuje vinařův vztah k přírodě a jeho filozofii pěstovat vína v bio režimu. Co nejjednodušším a nejšetrnějším přístupem.

Vinařství Gala

Jaromír Gala je příkladem malého vinaře, který klade velký důraz na přírodu, péči o vinohrad a ruční sběr hroznů. Svá vína vyrábí v omezeném množství a nám je velkou ctí, že je můžeme mít zařazena v našem portfoliu. Poctivé řemeslo je cítit v každém doušku a v jiskře vína se odráží slunce i tvrdá vinařova práce.

Velikonoce-Gala-2022

koupit balíček Gala 5+1

 

Slovácká podoblast

Rodinné vinařství Beneš

Slováckou podoblast zastupují dva vinaři. V obci Hrušky je to Roman Beneš, který vede rodinné vinařství spolu s otcem Jaroslavem. Oba dělají svá vína poctivým způsobem a dávají jim tak čistý a odrůdový charakter.

Rodinné vinařství Sůkal

V obci Nový Podvorov vás ve svém malém vinařství přivítá věčně usměvavý vinař, Miloslav Sůkal. Jeho vína každoročně získávají prestižní hodnocení i kladné ohlasy spokojených zákazníků, jsou harmonická a mají dlouhou dochuť. Typický je jeho Pinot Noir, který doporučujeme jako nejlepší Pinot z celé Moravy.

 

VINAŘSKÁ OBLAST ČECHY

Mělnická podoblast

Mělnické vinařství Kraus

Vinařství Kraus sídlí v Mělníku a využívá tak příznivého mikroklimatu řeky Labe. Klíčové jsou pro tuto oblast bílé odrůdy. Vína jsou pod šroubovatelným uzávěrem a díky zpracování v nerezu mají svěží a mladistvý charakter.

Vinné sklepy Kutná Hora

Vinné sklepy Kutná Hora jsou druhé největší vinařství v Čechách. Vína vyrábějí v biodynamickém režimu a pyšní se certifikací Demeter. Odkaz na předky s využitím tradičních postupů propůjčuje vínům typický suchý a zemitý charakter.

Velikonoce_Kutna_Hora1_2022_GW_Balicky_02_2021_Velikonoce_KutnaHora_01

koupit balíček Kutná Hora 5+1

 

*z litoměřické podoblasti nemáme v nabídce žádný velikonoční balíček vín

 

Degustace na prodejnách

Abyste mohli jednotlivé vinaře lépe poznat, připravili jsme si pro vás ochutnávku na našich prodejnách. Každý týden budete mít možnost prochutnat jednu odrůdu od 3 různých vinařů. V tabulce níže najdete podrobnosti, kdy se na jaká vína můžete těšit.

7. 3. - 12. 3.  Ryzlink vlašský
14. 3. - 19. 3. Pálava
21. 3. - 26. 3. Merlot
28. 3. - 2. 4.  Ryzlink rýnský
4. 4. - 9. 4. Veltlínské zelené
11. 4. - 16. 4. Frankovka
18. 4. - 23. 4. Rulandské šedé
25. 4. - 30. 4. Sauvignon Blanc

Jak vidíte, velikonoční balíčky u nás budete moct nakoupit až do konce dubna nebo do vyprodání zásob. Doporučujeme ale neváhat a připravit se na Velikonoce. Udělejte radost sobě i lokálnímu vinaři, který víno vyrábí s láskou a úctou k přírodě.

Na zdraví!