Rodinné vinařství, které hospodaří na 20 ha vinic.

Začátky vinařství

„Začínali jsme v roce 1992 v malých rodinných sklípcích našich rodičů, doslova od malých demižonů a bečiček. Od roku 1995 až po dnes přizpůsobujeme pro výrobu vína starší hospodářský dvůr v centru obce Velké Bílovice. Zde lisujeme, kvasíme a také „školíme“ vína do jejich dospělosti a zralosti. Od roku 2011 jsme přemístili lahvování a prodej vín do nové moderní stavby opět do centra, tentokráte sklepní čtvrti Belegrady.

Celý rok s vínem

Réva vinná a víno nás obyvatele Velkých Bílovic obklopují a doprovází od kolébky až do hrobu… takže, také naše rodina žila a žije podle ročních cyklů této magické rostliny. Na jaře révu ořezat, uvázat a samozřejmě okopat, pak vyvázat šlahouny a zajistit, aby jí nenapadly choroby, no a na podzim sklidit hrozny a jejich šťávou naplnit sudy. V tomto rytmu jsme byli vychováni a tak není divu, že nás tato práce živí a baví.

Malý vinař

Název “MALÝ VINAŘ” vyjadřuje především náš doslova hravý vztah k révě vinné, vínu a lidem. I když produkujeme přes 200 000 ks lahví ročně, máme dokonalý přehled o každém keři révy z našich 20 ha vinic, o každém vínu ať už v sudu nebo betonové nádobě. Milovníkům vína nabízíme poctivá vína, která, jak věříme, podporují dobrou náladu a veselý pohled na svět!

 

Produkty Vinařství Mádl