Vinařství Jindřich Kadrnka

Čtyři generace rodinného vinařství

Rodinné vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti slavné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se rodina věnuje již řadu let. Jindřich se svou rodinou jsou již čtvrtou generací, která ve vinařství pokračuje.

Krátká historie vinařství

Ve vinici a ve sklepě pracuje Jindřich už od dětství, ale prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo jeho první zaměstnání - v roce 2001 nastoupil do Mikrosvín Mikulov, kde získal mnoho zkušeností a vědomostí. V současné době pracuje ve Vinařství Volařík, kde má spolu s Filipem Mlýnkem na starost výrobní část. Ve svém rodinném vinařství se snaží produkovat kvalitní surovinu, protože věří, že pouze ta je základem pro vynikající víno.

Odrůdy Vinařství Kadrnka

Klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově. Pěstuje odrůdy pro region typické a nové odrůdy, u kterých věří, že můžou být kvalitativně na vysoké úrovni. Jsou to Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlinské zelené, Rulandské bílé, Chardonnay, Pálava, z nových Johanniter.

Z modrých odrůd jsou to Zweigeltrebe a Merlot. Všechny jsou vysázené na jeho dvou hlavních viničních tratích - Ořechová hora a Liščí vrch. Ročně vyrobí 25-35 tisíc lahví dle ročníku.

Produkty Vinařství Jindřich Kadrnka