Vinařství Jindřich Kadrnka

Čtyři generace rodinného vinařství

Rodinné vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti slavné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se rodina věnuje již řadu let. Jindřich se svou rodinou jsou již čtvrtou generací, která ve vinařství pokračuje.

Krátká historie vinařství

Ve vinici a ve sklepě pracuje Jindřich už od dětství, ale prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo jeho první zaměstnání - v roce 2001 nastoupil do Mikrosvín Mikulov, kde získal mnoho zkušeností a vědomostí. V roce 2009 přešel do vinařství Volařík, kde strávil krásných 10 let.

V roce 2019 se rozhodl pracovat čistě pro Vinařství Kadrnka. Ve svém rodinném vinařství se snaží produkovat kvalitní surovinu, protože věří, že pouze ta je základem pro vynikající víno. 

Víno Kadrnka

 

Při výrobě vína klade důraz na veškeré práce na vinici, s minimálními chemickými zásahy. Vinařství Kadrnka vyznává šetrný přístup ke keři, hroznu a vínu celkově v duchu integrované produkce. Na svých 11 ha vinic pěstuje odrůdy pro region typické a nové odrůdy, u kterých věří, že můžou být kvalitativní a na vysoké úrovni. 

Víno Kadrnka se dělí do třech kategorií - K2, K3 a K4. Tyto kategorie jsou pak snadným vodítkem v definici intenzity jednotlivých vín. 

K2

K2

Víno ovocné, květnaté, svěží, suché a dobře pitelné lehčího typu. Víno většinou pochází z mladších vinic – do 15 let, tvořené v nerezu s jemnou prací míchání na kvasnicích.

K3

K3

Víno vyšší vyzrálosti s tóny zralého žlutého ovoce, v chuti intenzivní, ovocité a šťavnaté středně plného typu. Víno většinou pochází z vinic mezi 15 a 30 lety a je tvořené v nerezu či dřevě s intenzivnější prací míchání na kvasnicích.

K4

K4

Víno vysoké zralosti s koncentrovanou vůní a chutí s tóny přezrálého ovoce s výraznou stopou minerality. Víno většinou pochází z vinic starších 30 let a je tvořeno delší prací na kvasnicích a kombinací dřeva či betonu.

Vinařství roku 2022

V roce 2022 se Vinařství Kadrnka stalo absolutním vítězem prestižní soutěže VINZOOM Vinařství roku a zároveň vítězem v kategorii malé vinařství. Do soutěže bylo vinařství nominováno poprvé. 

kadrnka vinarstvi roku

Produkty Vinařství Jindřich Kadrnka