Malé butikové vinařství založené v roce 2004

Vinařství Horák

Malé butikové vinařství založené v roce 2004. Nachází se v obci Vrbice, podoblast Velkopavlovická, která je jednou z nejvýše položených obcí v Jihomoravském kraji a je známá svou ojedinělou lokalitou vinných sklepů vykopaných v pískovcové skále. Specializuje se pouze na výrobu přívlastkových vín. Je také členem VOC Modré Hory.

Vize vinařství Horák

O chod vinařství se stará Leoš Horák spolu se synem Lukášem. Vizí vinařství je vyrábět jen takové množství lahví, které zaručuje kvalitu, kontrolu nad výrobou a osobní přístup ke všem zákazníkům.

Vinařství obhospodařuje 1 ha vlastních vinic, ostatní hrozny pocházejí od smluvních dodavatelů. Bílá vína se školí v nerezových nádobách, červená v dubových a akátových sudech. Vybrané šarže pak zrají v sudech typu barrique. Při výrobě jsou používány moderní technologie a postupy.

Důraz je kladen na maximální příjemnost a harmonii všech vín. Odrůdová skladba je široká - zpracovává se zde 16 odrůd. Vlajkovou lodí je Cuvée Horák zrající v nových 500 litrových sudech. Celá produkce je lahvována. Vína se pravidelně umisťují na prestižních výstavách doma i v zahraničí.

Za pozornost stojí úspěchy posledních 5 ročníků, kdy se vína pokaždé umístila mezi 1 000 víny světa v publikaci Vins du Monde.

Produkty Vinařství Horák