Vinařství Volařík

Tradice od roku 1945

„Víno je náš život. Naučili jsme se rozeznávat jedinečnou povahu každé odrůdy a starostlivě ji respektovat v každém kroku pěstování i zpracování. Jedinou hodnotou je pro nás kvalita bez kompromisů." Vinařská tradice rodiny Volaříkovy sahá do roku 1945, avšak Vinařství Volařík vstoupilo na trh pod tímto označením až v roce 2008.

V současné době obhospodařuje v integrované produkci 90 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Roční produkcí kolem 220 tisíc lahví se řadí mezi středně velká vinařství.

Odrůdy Vinařství Volařík

Vinařství pěstuje a zpracovává odrůdy typické pro oblast pod Pálavou, nejvíce zastoupen je Ryzlink vlašský a rýnský, Pálava, Veltlínské zelené, Chardonnay, Müller Thurgau a Rulandské bílé. Po celou dobu pěstování i zpracování je kladen důraz na šetrný přístup k hroznu - množství na keři se redukuje, sběr hroznů probíhá ručně, ke zpracování dochází bezprostředně po sběru za použití nejnovějších technologií.

Vinařství se specializuje na bílá přívlastková vína, ale v nabídce nechybí ani hroznový mošt, rosé a sekty.

V roce 2011 byla na trh uvedena řada vín „TERROIR", která vychází z filozofie jedinečnosti viničních tratí. Každá trať svou polohou a podložím výrazně ovlivňuje charakter hroznů, určuje způsob pěstování i zpracování. Terroirová vína nesou jména nejprestižnějších tratí vinařství - Ořechová hora, Železná, Kotelná, Věstoňsko, Purmice, Zimní vrch a U Venuše.

V roce 2013 byla na trh uvedena nová řada vín z ekologické produkce „ORGANIC" a portfolio rozšířilo nově také perlivé růžové víno z odrůdy Merlot. Mezi nejprestižnější ocenění vinařství patří Vinař roku 2011, Champion Valtických vinných trhů 2011 a 2013, Král vín za nejlepší kolekci v letech 2010, 2011 i 2012, Champion Jarovín rosé 2012, Champion Mikulovské vinařské podoblasti 2012. Ocenění "Nejlépe hodnocené vinařství i víno" (za Ryzlink vlašský 2011, Terroir Železná) získalo vinařství od návštěvníků Salonu vín ČR 2013.

Produkty Vinařství Volařík