Moravíno Valtice

Výjimečnost Lednicko-Valtického areálu.

Moravíno s.r.o. má své sídlo ve Valticích, které se svou historií staly synonymem vinařství. Důvodem této výjimečnosti je kraj, jeho poloha, jeho příroda spojující Lednicko-Valtický areál se sousedním Dolním Rakouskem. Firma svým objemem patří mezi středně velké výrobce vína.

Odpovědným přístupem ke kvalitě, ke kterému zavazuje genius loci Valtic, se již před mnoha lety zařadila mezi firmy s velmi dobrým postavením na trhu. O tom svědčí ocenění jejich vín titulem Champion na prestižních celostátních a mezinárodních výstavách.

Vinařská oblast Moravína

Moravíno hospodaří na vlastních vinicích o výměře 34 ha, přičemž tento stav se každoročně postupně zvyšuje. Vinice se rozkládají na nejlepších vinařských tratích jako např. Kačisdorfské pole, Jižní svahy a Knížecí vyhlídka, které dávají hroznům bohaté aroma chutí a harmonie.

Charakter terroiru je jednou stranou mince. Tou druhou je přístup pracovníků Moravína při zacházení se surovinou - snaha o co nejlepší práci ve vinici od řezu až po sklizeň, s následným šetrným zpracováním a špičkovou technologií.

Zkrátka nepoškodit při zpracování to, co vzniklo na vinici. Moderní technologie jsou maximálně šetrné s minimálními zásahy při zpracování hroznů, což umožňuje získání bílých, červených i růžových vín s osobitým charakterem a stylem. Konečná harmonie vín je dosažena zráním nejprve v nerezových tancích a následně v sudech předních výrobců.

Odrůdový charakter vín Moravíno

Doba zrání je vždy 12- 24 měsíců. Bílá vína těží z bohatého a výrazného aroma květin s vyzrálým medo-lipovým výrazem, které jsou doplněny rozsáhlou škálou chutí citrusů a jižního ovoce. Červená vína se vyznačují nevtíravou, ale výraznou vůní lesního ovoce, v chuti přechází od ovoce až ke kávě a čokoládě. Růžová vína jsou svěží, ovocně aromatická, s jedinečným odrůdovým charakterem. Vybrané partie vín zrají ve velkých dubových sudech a některá červená vína v sudech barikových.

Moravíno získalo ocenění šampióna na mnoha významných soutěžích - 3 x Champion Valtických vinných trhů,
Champion soutěže Vinum Juvenale, Champion Weinparade Poysdorf, Champion červených vín v Salónu vín, Champion Makro víno roku
.

Produkty Moravíno Valtice