Progresivní vinařství se sídlem v novém vinařském areálu v obci Havraníky. Svůj název nese Thaya po řece Dyji.

Vinice

Vinařství Thaya v současné době obhospodařuje 105 ha vlastních vinic. Vinice se nacházejí v katastru pěti obcí Znojemského regionu: Hranice, Šatov, Havraníky, Vrbovec a Dyjákovičky. Hlavním kritériem při výrobě vína je dosažení té nejvyšší možné kvality. Vinice jsou proto obhospodařovány ve vyšším stupni integrované produkce a některé vinice jsou v ekologickém režimu. Následují šetrné práce v souladu s místními podmínkami a úprava keřů pro nižší výnos a vysokou a stabilní kvalitu. Tyto kroky napomáhají dlouhověkosti révových keřů. Starší keře mají obrovský potenciál pro velká vína.

Výroba

V současné době probíhá výstavba nového vinařského areálu, který zajistí moderní technologie a nové zázemí pro výrobu vín té nejvyšší kvality. Každý krok při výrobě vína je prováděn šetrně s důrazem na kvalitu. Vinařství pracuje s různými typy nádob. Pro základní řady využívá nerezové tanky, ze kterých vznikají svěží vína. Používá ale i betonové nádoby nebo různé typy dřevěných sudů. Své know-how Thaya posouvá stále dál a investuje do moderních technologií.

Degustace

Vinařství nabízí možnost vychutnat si sklenku dobrého vína přímo u nich ve sklípku mezi vinohrady. Využít lze i řízené degustace s představením vína a s možností párování společně se zážitkovým sezónním menu. Ochutnejte i vy vína vinařství Thaya ve „zvířátkové“ nebo prémiové edici.