Mikrosvín Mikulov

Heslo vinařství: "Vyrábíme vína ve vinici"

Vinařství Mikrosvín Mikulov vyrábí kvalitní víno z révy pěstované v chráněné krajinné oblasti Pálava. Filozofie vinařství je zaměřená na šetrný přístup k přírodě s maximálním omezením chemických vstupů ve vinohradě i ve sklepě. Díky tomu vyrábí vína špičkové kvality s dlouhodobým potenciálem skladování. Firemní heslo zní: "Vyrábíme vína ve vinici".

Specializací vinařství Mikrosvín Mikulov je odrůda Ryzlink vlašský, kterou pěstují na pěti viničních tratích. Vína z této odrůdy se vyrábějí ve všech přívlastkových kategoriích od kabinetních až po ledová. Produkce Mikrosvínu Mikulov však není jen o "vlašáku", ale dokáží vyrobit špičkové víno i z dalších odrůd vysázených na jejich tratích. Důkazem je výrazný úspěch na světové soutěži Chardonnay du Monde 2011 - mezi absolutními špičkami výrobců nejvýraznější světové odrůdy tak "Chardonnay 2008, Zimní vrch" získalo stříbrnou medaili.

Mikrosvín Mikulov je první firmou, která začala v ČR vyrábět vína stejné odrůdy z různých poloh, a stejně tak první firmou v České republice, která vyrobila ledové víno a bobulový výběr. Celková roční produkce je omezena na přibližně 200 000 litrů bílého vína a 50 000 litrů vína červeného. Sklepní hospodářství ve vinařské obci Dolní Dunajovice pochází přibližně z konce 19. století. Sklepy jsou zděné klasickou pálenou cihlou a pojmou více než 500 000 litrů vína při naprosto ideálních skladovacích podmínkách.

Nová řada vín "Flower Line"

Představujeme řadu vín Flower Line. Jsou to vína, u kterých se s květinami setkáte nejen v názvu a na etiketě, ale květnatost se projevuje v celém jejich charakteru. Vína se vyznačují výrazným květinovým buketem, svěžestí a lehkostí, doplněnou o nezaměnitelný charakter Pálavských kopců a Šanovských vinic. Jsou to vína moderní, lehká, svěží a ovocná, nekomplikovaná a pro každý den.

Vinice Železná

Tato špičková trať leží ve vyšší nadmořské výšce (350 m) na velmi mírných svazích až náhorních rovinách pod vrcholky Pálavy s jižní expozicí. Půda je zde těžší, nezáhřevná, jílovitá, s vysokým obsahem vápníku a vápenným skeletem. Poloha nikdy netrpí suchem. Dnešní vinice jsou mladé, vysazené na počátku 90. let 20. století. Odtud se například dodávalo víno na dvůr císařovny Marie Terezie.

Produkty Mikrosvín Mikulov