Tisk

Puglia

Prohlédněte si také Víno z oblasti Puglia v našem e-shopu.

Region Puglia se nachází v podpatku poloostrovní Itálie a je jedním z nejúrodnějších regionů v zemi. První zmínky o přítomnosti civilizace v oblasti Puglia (Apulie) se datují do doby 3 000 let př.n.l. První keře vinné révy zde vysázeli Řekové přibližně 800 let př.n.l. V jejich stopách dále pokračovali Féničané a později i Římané. Oblast leží v jihovýchodním cípu Itálie a může se pochlubit velmi dlouhým mořským pobřežím.

Podrobné informace

Puglia

To se samozřejmě odráží i v místní kuchyni, pro kterou jsou základem mořské ryby a korýši, ale i olivový olej a zelenina. Z masitých jídel jsou typické
hlavně úpravy skopového. Svou krajinou se Puglia liší od okolních oblastí. Nejsou zde žádné hory a vládne zde podnebí středozemního moře.
Přestože oblast Puglia je známa hlavně díky velké produkci levnějších vín, tak i zde vinaři produkují kvalitní vína s vlastní identitou. Vyrábí se zde 17 % italské produkce vín a jde o šestý největší region světa. Dá se říct, že Puglia zažívá v současné době boom investic do zkvalitňování výroby.

Příkladem toho jsou vína z vinařství Tormaresca, které zakoupila rodina Antinori. Hlavními červenými odrůdami jsou Primitivo, Aglianico a Negroamaro (dodává vínu tóny čokolády a koření), bílou odrůdou je to pak Chardonnay. Červená vína představují 60 % produkce regionu.

Vinaři

Nabídka vín z oblasti Puglia

Víno z oblasti Puglia »

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.