Víno dle druhu

Svět vín je neuvěřitelně pestrý. Vyberte si víno dle druhu – bílé, červené, suché, polosuché, nebo snad víno z Moravy, či Francie? Z našeho obrovského výběru se vám zatočí hlava.

Filtrace

Eko vína

Vinařská oblast

Výrobce

Potvrdit výběr

Víno můžeme rozdělit na základě celé řady faktorů. Nejzákladnější dělení vín v ČR je na tichá vína, šumivá vína, likérová vína a vína originální certifikace (VOC).

Systém dělení vín u nás vychází z druhu odrůdy a vyzrálosti hroznů, která se stanovuje měřením obsahu cukru v hroznové šťávě v době sklizně (°NM – stupeň normovaného moštoměru). Dle obsahu cukru lze víno rozdělit na suché víno, polosuché víno, polosladké víno a sladké víno.  

Víno lze také označovat dle vinařské oblasti nebo země původu. Jak už název naší společnosti Global Wines & Spirits napovídá, u nás najdete vína z celého světa: francouzská vína, italská vína, australská vína, americká vína, německá vína, španělská vína, samozřejmě i česká a moravská vína a vína z celé řady dalších zemí.

Dle vizuální stránky víno rozdělujeme na bílé víno, červené víno, růžové víno a šumivé víno. Vína dle barvy lze dále dělit na jednotlivé odrůdy – Hibernal, Pálava, Cabernet Sauvignon a další.

Různé země mají rozdílnou klasifikaci vín. Dle české klasifikace můžeme víno také rozdělit na jakostní víno, kabinet, naturální, pozdní sběr, VOC, výběr z bobulí, výběr z hroznů a zemské víno. U nás si můžete vyfiltrovat vína i podle některé ze zahraničních klasifikací, například francouzské, italské, nebo německé.

Je libo víno z italského vinařství Antinori, rakouského vinařství Domäne Wachau, prestižního francouzského vinařství Château Lafite-Rothschild, portugalského vinařství Real Companhia Velha, nebo dáte přednost vínu z místního vinařství Mikrosvín Mikulov? Ano, v našem e-shopu si můžete vína vybírat i podle oblíbeného výrobce či značky.