Central Valley (Chile)

Pokud hledáte výjimečná vína z Chile, rozhodně nesmíte vynechat vinařskou oblast Central Valley. Tato oblast je považována za nejlepší vinařskou oblast v celém Chile, produkující vína ceněná pro svou mimořádnou kvalitu a vynikající chuť. Doporučujeme ochutnat zejména vína značek jako Torres, či Santa Digna.

Víno z vyvýšeného území

Vinařská oblast Central Valley je neuvěřitelně důležitá pro produkci kvalitního vína v Chile. Nachází se v blízkosti hlavního města Santiaga a její vinařská tradice sahá až do 16. století, kdy zde byly vysazeny první vinice. Tato oblast se rozkládá na více než 400 km od severu k jihu mezi monumentálními Andami a pobřežními pohořími. Valle Central zahrnuje čtyři subregiony: Maipo, Valle de Rapel, Curicó a Maule. Vinice v Central Valley tvoří asi 90 % všech vinic v Chile – zhruba 124 000 hektarů vinic.


Zjistěte víc o vínu z Chile

Central Valley kraluje Cabernet Sauvignon

Nejčastěji vysazovanou odrůdou v údolí Central je červená odrůda Cabernet Sauvignon, která tvoří asi 30 % všech odrůd v této oblasti. Následují Sauvignon blanc, Merlot, Pinot Noir, Carmenère, Chardonnay a Syrah. Najdete zde mnoho světově známých vinařství jako je Torres, Concha y Toro a další.

torres-santa-digna-fairtrade-vegan-mixed-caseVinařství Torres působí i v Chile a vznikají zde lahodná vína Santa Digna. Zdroj: https://www.mumblesfinewines.co.uk/