Colchagua Valley

Colchagua Valley je jedna z nejvýznamnějších a nejkrásnějších vinařských oblastí Chile, ležící v regionu O'Higgins v centrální části země. Tato oblast je známá pro své kvalitní a bohaté červené víno, zejména pro odrůdy Carménère, Merlot, Cabernet Sauvignon a Syrah.

Colchagua Valley – srdce centrálního údolí Rapel

Údolí Colchagua leží v šestém regionu Chile, 160 km od města Santiago. Táhne se 30 km podél řeky Tinguirrica od And k Tichému oceánu. Celková plocha zdejších vinic činí 23 368 ha. První z nich začaly vznikat už koncem 19. století. Colchagua Valley má optimální podmínky pro pěstování hroznů – vysoké teploty během dne a chladné noci umožňují pomalé zrání hroznů a vývoj jejich složek. Kromě toho je oblast ovlivněná ochlazujícími větry z Pacifiku a hornatým terénem, který poskytuje mnoho různých terroir.

Vinařství v Colchagua Valley

Mezi nejvýznamnější vinařské podniky v Colchagua Valley patří například Château Lafite Rothschild, Casa Lapostolle, Montes, Viu Manent a Laura Hartwig. Tyto podniky se zaměřují na produkci kvalitních vín s vysokým obsahem tříslovin a plných chutí. Colchagua Valley je také domovem mnoha menších rodinných vinařství, která se zaměřují na tradiční metody výroby vína a nabízejí mnoho unikátních a zajímavých vín.

montesJedno z významných vinařství chilské oblasti Colchagua Valley – vinařství Montes. Zdroj: https://www.facebook.com/vinosmontescl

Chilská vína z oblasti Colchagua Valley

Oblast Colchagua Valley je známá především výrobou kvalitních červených vín jako jsou Carménère, Cabernet Sauvignon, Syrah a Merlot. Produkují se zde ale také skvělá bílá vína jako je například Los Vascos Chardonnay. Jsou často suchá a plná s tóny ovoce, květin a koření.

Carménère

Za jednu z hlavních odrůd Colchagua Valley je považována Carménère. Je to odrůda hroznů, která byla původně pěstována ve Francii, ale v 19. století byla zničena v důsledku plísňových infekcí. V Chile byla tato odrůda objevena až v roce 1994 a od té doby se stala jednou z nejznámějších odrůd vinařské oblasti Colchagua Valley. Carménère nabízí plné a kořenité víno s tóny černého pepře, černého rybízu a sladkých koření. Ochutnejte například Cromas Gran Reserva Carmenere nebo Montes Limited Selecion Cabernet Sauvignon - Carmenere.

Cuvée červené

Dalším zajímavým typem vína, které můžeme nalézt v Colchagua Valley je cuvée červené. Jedná se o směs různých odrůd hroznů, které jsou pečlivě vybírány a kombinovány tak, aby vzniklo dokonalé víno. Tyto směsi mohou obsahovat různé odrůdy, jako jsou Cabernet Sauvignon, Merlot, Carménère, Petit Verdot a další.

Merlot

Další odrůdou, kterou můžeme v Colchagua Valley najít je Merlot. Tato odrůda dává víno s měkkými tříslovinami a bohatou chutí s tóny třešní a malin. Je to velmi dobře vyvážené a jemné víno, které se hodí k mnoha pokrmům.

Cabernet Sauvignon

Jedno z nejznámějších vinařství v Colchagua Valley je Los Vascos. Jeho Cabernet Sauvignon je nejprodávanějším a nejoblíbenějším vínem této značky. Tento mistrovský kousek má plnou chuť s tóny černého rybízu, třešní a dubu a dlouhým a vyváženým závěrem. 

los-vascosSametově jemné víno Los Vascos Cabernet Sauvignon. Zdroj: https://www.facebook.com/photo?fbid=135532482716316&set=pcb.135532532716311

Za turistikou do Colchagua Valley

Colchagua Valley je významnou vinařskou oblastí s bohatou historií a tradicemi. Vinaři zde pracují s velkým nasazením a vášní. Tato oblast je také oblíbenou turistickou destinací s mnoha vinařskými turistickými trasami a místy pro degustaci, které nabízejí návštěvníkům možnost ochutnat zdejší vína a dozvědět se zajímavosti o jejich výrobě.