Montes Wines Estate

Příběh vinařství Montes vypadá jako sen, který se postupně stal realitou. Bylo to v roce 1987, kdy Aurelio Montes a Douglas Murray chtěli realizovat své sny o produkci vín té nejvyšší kvality.

Vynikajicí vína Montes Wines Estate

Dnes jsou k dostání ve více než 100 zemích světa, kde získala uznání pro svoji vyrovnanou kvalitu a zároveň přitáhla pozornost k vínům, která lze v Chile vyrobit. Zásadním zlomem byla výroba
vína Montes Alpha Cabernet Sauvignon - tolik odlišného od toho, co bylo v té době populární a moderní. Víno ročníku 1987 bylo prvním vínem této kvality exportovaným z Chile. Otevřela
se tak cesta nejen pro vinařství Montes, ale i pro ostatní vína a vinařství.

Od samého začátku vsadil Montes na výsadbu vinic v údolí Apalta, následně vysadil také Syrah v regionu Colchagua. Výsledek jeho „posedlosti kvalitou“ na sebe nenechal dlouho čekat a v ročníku 1996 přišlo na trh první ultra-prémium víno z Chile Montes Alpha „M“, následuje kultovní víno Montes Folly v ročníku 2000 a konečně v ročníku 2005 první prémiové Carmenère pod názvem Purple Angel.

V roce 2005 se vinařství Montes stalo pátým největším vývozcem chilského lahvového vína. V současné době má výrobní kapacitu 2,3 milionu litrů ročně.

Produkty Montes Wines Estate