Tisk

Navarra DO

Prohlédněte si také Víno z oblasti Navarra DO v našem e-shopu.

Navarra se rozkládá od Pyrenejí po Embro, které je součástí Rioja Baja.Podnebí je ovlivněno jak Pyrenejemi, tak i Středozemním mořem a Atlantickým oceánem. Vinohradnictví zde bylo založeno starými Římany v okolí Bilbaa. Významný vliv na pěstování a zakládání vinohradů měli klášterní mniši, kteří se zasloužili o vysoký standard výroby a rozšíření francouzských odrůd do zdejšího kraje.

Podrobné informace

Celá oblast je dnes rozdělena do pěti podregionů: Valdizarbe, Baja Montana, Ribera Baja, Ribera Alta a Tierra Estella. V současnosti prochází region velkými změnami ve vinohradnictví, protože se od základu mění přístup k pěstování i výrobě vína. V minulosti se enologové nejvíce zaměřovali na masové pěstování Garnachy (Grenache), která v roce 1980 byla vysázena na 90% všech vinic.

Dnes je to pouze 40% a mladí vinohradníci se snaží aplikovat zkušenosti ze sousední Rioji. Dominantními odrůdami jsou Tempranillo, Garnacha, Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah. Také zdejší terroir dává vínům nezapomenutelný charakter. Podloží dominuje vápenec a písek, který je bohatý na křemičitany. Díky tomuto složení jsou červená vína jedinečně minerální s náznaky slanosti. Charakteristickým rysem je plná, ne však nudná chuť s příjemným minerálním projevem a tóny zralého peckovitého ovoce, kakaa a kávy.

Nabídka vín z oblasti Navarra DO

Víno z oblasti Navarra DO »

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.