Aktuality Global Wines & Spirits

Velikonoce s moravskými víny

České Velikonoce se tradičně pojí s oslavami, dobrým jídlem a pitím. A právě proto Vám již třetím rokem přinášíme to nejlepší od moravských vinařů, se kterými jsme poskládali výhodné balíčky výborných vín.

Velikonoční balíčky

V každém balíčku najdete 6 lahví vína, přičemž každý vinař vybral jednu láhev svého skvělého vína, kterou v balíčku dostanete jako dárek zdarma.

Oslavte tradiční české Velikonoce s námi a ochutnejte, co si pro vás moravští vinaři připravili. V naší nabídce najdete to nejlepší ze všech 4 vinařských podoblastí Moravy.

Přijďte ochutnat vína vybraných vinařství na naše prodejny. Můžete si tak vychutnat opravdu pestrou škálu chutí těch nejlepších moravských vín. 

Nabídka je opravdu pestrá, každé vinařství si proto krátce představíme.

 

Vybírejte z velikonočních balíčků

 

Znojemská podoblast

Znojemská vinařská podoblast je jednou z nejstarších vinařských oblastí v České republice. Oblast je proslulá především svými aromatickými bílými víny, najdeme zde ale také vynikající vína červená. Znojemská podoblast je bohatá na historii a tradiční výrobní postupy, což přispívá k jedinečné chuti a kvalitě vína. V případě velikonočních balíčků se můžete těšit na výborná vína vinařství Thaya, Špalek a Oulehla.

Vinařství Thaya

Vinařství se nachází v obci Havraníky a jmenuje se Thaya, což v překladu znamená Dyje. Edice vín se zvířátky odkazuje na rozmanitost národního parku Podyjí a všechna vína v balíčku jsou příjemně suchá, šťavnatá a minerální.

Vinařství Oulehla

Většina vinic vinařství Trpělka & Oulehla leží v katastru Dolních Kounic, kde se vinná réva pěstuje od roku 1181, kdy byl založen klášter Rosa Coeli - Růže nebeská. Vyrábí se zde rustikální víno, které je typické svou spáleninou, která pochází z místního břidlicového podloží. Víno je ovocné a dobře vyzrálé.

474529557-gw_balicky_2023_velikonoce_oulehla

Rodinné vinařství Špalek

Ze znojemské podoblasti pochází i rodinné bio vinařství Špalek, které hospodaří v souladu s přírodou. Zakládá si na zdravé půdě, rozmanitém ozelenění vinohradu a šetrném zpracování hroznů. Z každého vína je cítit příroda, slunce, spousta lučních květin a bylinek.

Velkopavlovická podoblast

Historie velkopavlovické oblasti je necelých tisíc let stará. Patrně první písemná zmínka o vinařství na Velkopavlovicku je z roku 1252, kdy Boček z Obřan obdaroval nový cisterciácký klášter ve Žďáru třetinou výnosu svých vinohradů v Pouzdřanech, Zaječí a v Pavlovicích.

Protože na hlubokých půdách s vysokým obsahem hořčíku se daří zejména modrým odrůdám, velkopavlovickou oblast proslavila nezaměnitelná červená vína. Vyhlášená je především odrůda Frankovka, ale také lehčí, jemně kořenitý Modrý Portugal. Z bílých odrůd se daří Veltlínskému zelenému či Rulandskému šedému. Najdeme zde ale celou řadu dalších odrůd. Z velkopavlovické oblasti vám přinášíme velikonoční balíčky vinařství Baloun, Gurdau, Horák, Mádl, SedlákTetur a Veverka.

Rodinné vinařství Sedlák

Velkopavlovická podoblast je na počet námi zastoupených vinařů velmi bohatá. Ve velkých Bílovicích najdete hned tři vinaře. Rodinné vinařství Sedlák je u nás již velmi dobře zavedené a popularita vín od dvou bratranců Sedláků je rok od roku větší. Jedná se o příjemná ovocná vína, která se velmi dobře pijí a budete se k nim rádi vracet.

Rodinné vinařství Mádl

Dalším velkobílovickým vinařem, kterého u nás můžete ochutnat, je Malý vinař, Mádl. Toto rodinné vinařství pracuje s betonovými vejci, ve kterých se víno hezky zakulacuje a dozrává. Doporučujeme ochutnat Frankovku, která je vyrobena tradičním způsobem a porovnat ji s tou, která zrála v betonu. Vína si získala svou oblibu díky chuti zralého šťavnatého ovoce a u červených odrůd i příjemné kulaté tříslovině. Rozhodně doporučujeme ochutnat.

Vinařství Vladimír Tetur

Třetím matadorem z Velkých Bílovic je Vladimír Tetur. Svérázný vinař, který je hrdý na to, že do každého vína dává kus sebe a svou filozofii staví na zbytkovém cukru. Jeho vína jsou tak sladší, avšak dobře vyvážená a šťavnatá.

473015348-gw_balicky_2023_velikonoce_tetur

Vinařství Baloun

Vinařství Baloun z Velkých Pavlovic má dlouholetou tradici a platí za zkušeného a zavedeného vinaře. Klasický styl dobře udělaných vín zachovává typické znaky každé odrůdy. V jeho portfoliu najdete desítky vín, která posbírala řadu ocenění z mnoha vinařských soutěží, a kterými se vinařství právem rádo pyšní i vylepením medailí na láhvi.

Rodinné vinařství Libor Veverka

Nyní se přesuneme do Čejkovic. Rukopis Libora Veverky poznáte díky spojení moderních technologií s tradičními postupy. Mezi speciality vinařství patří výroba vín, která zrají v nových francouzských sudech. Vína tak získávají pikantní kořenitou chuť a příjemnou nazrálost.

Vinařství Horák

O pár kilometrů dál se nachází obec Vrbice, kterou zastupuje vinařství Horák. Zde je cítit mladá krev – modernizace vinařství, nové etikety a vína, která sbírají prestižní světová hodnocení. Vína jsou svěží, čistá, dobře se pijí a jen tak vás neunaví.

473015294-gw_balicky_2023_velikonoce_horak

Vinařství Gurdau

Oproti tomu se vinařství Gurdau opírá pouze o tři typické místní odrůdy s původním názvem – Riesling, Veltliner a Pinot Blanc. Tato vína mají neskutečný potenciál zrání a díky tomu jsou rok od roku lepší a lepší. Tradiční zpracování a nezaměnitelná chuť s odkazem na lokalitu dostávají nový moderní rozměr a my jim v tom velmi fandíme.

Mikulovská podoblast

Vyhlednapavlov

Víno z Mikulovské oblasti (slangově „víno z Mikulova“) objevíme v tomto terroiru již v období panování císaře Marca Aurelia. Dnes se vinná réva pěstuje na 3,5 tis. hektarech a v obcích jako jsou Dolní Dunajovice, Valtice, Pavlov, Sedlec a Novosedly dává vzniknout především zajímavým bílým vínům.

Z mikulovské podoblasti můžete vybírat velikonoční balíčky od vinařství Mikrosvín Mikulov, VolaříkGotberg, Moravino, KadrnkaIlias a Gala.

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Ani mikulovská podoblast nezůstává co do počtu vinařů pozadu. Představovat snad ani nemusíme Mikrosvín Mikulov. Co bychom vám však rádi představili je jejich speciální edice Flower Line s kvítkem na etiketě pro každou odrůdu. Je to právě i květinové aroma a čistá chuť, která je pro vína z této řady typická.

Vinařství Volařík

V Mikulově ještě chvíli zůstaneme. Vinařství Volařík má pro tuto oblast typické odrůdy, ale v jeho portfoliu najdete i oblíbené rezistentní odrůdy s vyšším zbytkovým cukrem. Jeho vína tak poznáte snadno. Jsou líbivá, voňavá a dobře se pijí.

Vinařství Gotberg

Vinařství Gotberg je známé svou budovou v moderním architektonickém stylu, která je zasazena mezi vinicemi a má krásný výhled na oblast Pálavy a Mušovská jezera. A právě Pálava je i vlajkovou lodí vinařství. Všechna vína jsou extraktivní a vyvážená.

473015281-gw_balicky_2023_velikonoce_gotberg

Vinařství Moravíno

Dalším velkým jménem Mikulovské podoblasti je Moravíno z Valtic. Stojí na tradičních hodnotách a poctivé práci. V posledních letech získává mladistvý nádech a investuje svou energii do modernizace zázemí, etiket a celkového stylu vína.

Vinařství Jindřich Kadrnka

Vína od Jindry Kadrnky mají koule. Při výrobě jim hraje pořádné rockové fláky a jejich osobitost je nezaměnitelná. Tradiční ryzlinky i netradiční etikety. V těchto vínech se zrcadlí vinařova nátura a stále dobrá nálada, která se na vás přenese z každého pohárku.

Vinařství Ilias

Malý sklípek v Pavlově a v něm velká vína, která vyrábí pan Georgios Ilias. Slunce v duši i na etiketě představuje vinařův vztah k přírodě a jeho filozofii pěstovat vína v bio režimu. Co nejjednodušším a nejšetrnějším přístupem.

473015302-gw_balicky_2023_velikonoce_ilias

Vinařství Gala

Jaromír Gala je příkladem malého vinaře, který klade velký důraz na přírodu, péči o vinohrad a ruční sběr hroznů. Svá vína vyrábí v omezeném množství a nám je velkou ctí, že je můžeme mít zařazena v našem portfoliu. Poctivé řemeslo je cítit v každém doušku a v jiskře vína se odráží slunce i tvrdá vinařova práce.

Slovácká podoblast

domeček

Slovácká vinařská podoblast se nachází na jihovýchodě Moravy a je typická různorodými přírodními podmínkami. Rozprostírá se od Uherského Hradiště na severovýchodě až k Břeclavi a Lanžhotu na samém jihu České republiky. Slovácká oblast je charakteristická zejména půdou s vysokým obsahem vápníku a sypkými červenými písky. Díky tomu jsou zdejší vína plná minerálů a charakteristických tónů. Od slováckých vinařů přinášíme výběr z vinařství Sůkal a vinařství Beneš

Rodinné vinařství Beneš

Slováckou podoblast zastupují dva vinaři. V obci Hrušky je to Roman Beneš, který vede rodinné vinařství spolu s otcem Jaroslavem. Oba dělají svá vína poctivým způsobem a dávají jim tak čistý a odrůdový charakter.

Rodinné vinařství Sůkal

V obci Nový Podvorov vás ve svém malém vinařství přivítá věčně usměvavý vinař, Miloslav Sůkal. Jeho vína každoročně získávají prestižní hodnocení i kladné ohlasy spokojených zákazníků, jsou harmonická a mají dlouhou dochuť. Typický je jeho Pinot Noir, který doporučujeme jako nejlepší Pinot z celé Moravy.

 

Vybírejte z velikonočních balíčků