Tisk

Château d´Yquem ročník 1811

Château d´Yquem, 1er Cru Classé Sauternes

Francouzský sběratel Christian Vanneque koupil za 75.000 liber (2 025 000 Kč)od londýnské obchodní společnosti The Antique Wine Company láhev 200 let starého vína Château d´Yquem.

Zaplatil tak zatím nejvyšší částku, jaká kdy byla za bílé víno zaplacena (do té doby nejdražším prodaným bílým vínem bylo rovněž Château d´Yquem, ale ročníku 1787 - to bylo v roce 2006). Není zatím známo, jaké má pan Vanneque s tímto unikátním vínem úmysly, ale nějaký čas bude vystavena ve skříňce z neprůstřelného skla v jeho restauraci Sip Sunset Grill na Bali v Indonésii.

Prodávající společnost má ve své nabídce neuvěřitelnou sbírku 133 ročníků Château d´Yquem (1856 - 2007) a víno ročníků 1811 koupila podle slov ředitele Stephena Williamse před čtyřmi roky od evropského klienta. Víno ročníku 1811 patří možná k tomu nejslavnějšímu, co se na Château zrodilo a je spojováno s velkou astronomickou událostí, kdy se před sklizní objevila na obloze velká kometa, která jakoby předznamenala kvalitu budoucího vína. Dnes bychom jen dodali: vynikající marketingový tah.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.