Historie vinařské oblasti Thermenregion je stará více než 2000 let. Území regionu sahá od jižního okraje Vídně až do oblasti jižně od Badenu. Vinice jsou vysázeny podél úpatí Vídeňského lesa. Velikost okolních kopců chrání vinice před povětrnostními vlivy ze západu.

Klimatické podmínky oblasti Thermenregion

V Thermenregion je 2 332 hektarů vinic, které obhospodařuje přibližně 1300 vinařských závodů či producentů hroznů. Místní podloží jsou poměrně různorodá, převládá zde jíl, písek a vápenec. Klimatické podmínky se prezentují suchým a horkým létem, střídané poměrněchladnou zimou. Vzhledem ke vhodným půdním a klimatickým podmínkám jsou vína z Thermenregionu harmonická, plně zralá a bohatá na extrakty.

Hlavní odrůdy Thermenregion

Mezi nejvýznamnější vinařské obce v regionu patří Baden, Gumpoldskirchen, Guntramsdorf, Perchtoldsdorf, Pfaffstätten, Sooss, Tattendorf a Traiskirchen. V celém regionu převažuje pěstování bílých odrůd nad modrými.

Kromě původních odrůd Rotgipfler a Zierfandler jsou nejčastějšími odrůdami Chardonnay, Neuburské, Weisser Burgunder (Rulandské bílé), Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené. U červených vín převažuje Modrý Portugal (Portugais Bleu). Dále zde najdeme Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Merlot a St. Laurent.