Region Nahe se rozkládá podél stejnojmenné řeky, plocha vinic zde přesahuje 4100 hektarů. Celá tato oblast je velice bohatá na minerály vulkanického původu, které dávají vínům výjimečný charakter. 75% všech vysázených vinohradů reprezentují bílá vína, dominuje zde odrůda Riesling, která díky jedinečnému terroiru získává nezaměnitelnou mineralitu.

Odrůdy vinařského regionu Nahe & Mosel

Dalšími důležitými odrůdami jsou Müller Thurgau, Dornfelder, Silvaner a Grauer Burgunder. Nejvíce pěstovanou modrou odrůdou je bezpochyby Pinot Noir, neboli Spatburgunder. Průměrná nadmořská výška vinohradů je 200-300 metrů nad mořem, proto se zde daří těmto severnějším odrůdám. Nahe přímo sousedí s regionem, který se nachází v údolí řeky Mosely.

Je to jeden z nejslavnějších regionů Německa, dostal jméno právě podle této řeky - Mosel. Řeka pramení ve Francii, měří 545 km a je největším přítokem Rýna. Právě z Mosely pocházely první německé ryzlinky, které si postupně dobývaly srdce milovníků této odrůdy po celém světě. Jedním z enologů, který se o renesanci Ryzlingu nejvíce zasloužil, byl Dr. Loosen. Jeho vína jsou světově uznávaná jako jedny z nejlepších. Podobně jako v Nahe i zde převládají bílé odrůdy, ale poměr je odlišný. Riesling se rozkládá na 78% všech vysázených vinic, následuje Silvaner a Grauer Burgunder.