Tento produkt již není dostupný. Mohly by se vám ale líbit podobné produkty.

Lourensford Merlot

[lourensford merlo]

74% (3)

 • Delikátní, ovocná vůně s aroma černého rybízu a vanilky v závěru. Bohatá, plná a příjemná chuť s pevnou kostrou a opět s tóny černého ovoce s jemným, relativně dlouhým závěrem
 • Víno se dá použít jako aperitiv, ale i k červeným masům nebo sýrovým dortům. Ke konzumaci již nyní, ale díky pevné struktuře může zrát až 8 let.
 • 18 měsíců v 300 litrových sudech z francouzského dubu – 22% nových.
 • Merlot

Lourensford Merlot

Původ

Vlastnosti

 • Složení: obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)

Popis vína

85% Merlot, 15% Shiraz. Víno zraje v sudech z francouzského dubu. Má tmavou, rubínovou barvu s pěkným leskem. Elegantní, jemná a bohatá vůně s tóny vyzrálého černého ovoce. Teplá, sametová a šťavnatá chuť. Je zde znát dobrá práce se dřevem – víno je velmi elegantní s dobře zakomponovanou tříslovinou. Má pozvolnější nástup a dlouhý, o to intenzivnější průběh s tóny třešní v závěru. Je připravené k pití již nyní, ale má ještě potenciál. Hezký a stylový obal. Doporučujeme.

Lourensford Estate

Toto vinařství založil v roce 1700 Willem Adriaan van der Stel’s. Původně malá usedlost se během let rozrostla v prosperující vinařství, které se hrdě hlásí k evropské tradici výroby vína. Dnes se svými 500 hektary vinic patří mezi vůdčí producenty exkluzivních vín v jižní Africe.

Více o výrobci

 • Lourensford Estate

Hodnocení a komentáře (3)

74%

Za každý komentář, který napíšete získáváte 10 Bobulí.
Bobule můžete využít na další nákupy! Hodnotit mohou přihlášení uživatelé.

 • Ověřený zákazník

  Lech Malysz , hodnocení: 80%

  04.01.2018

  Solidní víno, které je možno doporučit, ovocité s dotekem dobrého sudu, pěkného těla i harmonie, příjemné ve vůni i v chuti.
 • Ověřený zákazník

  Michal Ceral , hodnocení: 60%

  13.09.2012

  Tento Merlot neurazí, ale ani nenadchne. Vůně pěkná, bohatá. V chuti je víno nevýrazné a působí dojmem vodnatosti.
 • Ověřený zákazník

  Tomáš Soukup , hodnocení: 80%

  29.04.2010

  Sice to není čistokrevný Merlot, ale o to lepší v kombinaci s Shiraz. Vyvážené tělnaté víno s nádhernou vůní.

Ohodnoťte toto zboží


1 2 3 4 5 0 - nejhorší, 5 - nejlepší

Komentáře vyjadřují názor zde diskutujících a provozovatel tohoto webu není jakkoli zodpovědný za jejich obsah. Provozovatel si však vyhrazuje právo smazat či upravit nevhodné příspěvky.

Mohlo by se vám také líbit