V portfoliu francouzské značky Embargo najdete vynikající karibské rumy Embargo Anejo Esplendido, Embargo Añejo Exquisito a Embargo Anejo Blanco, které vznikají smícháním pěti rumů – Agricole a Industrial.

Značka Embargo

Embargo je nová francouzská značka rumů, za kterou stojí pánové Jean Moueix a Alex Sirech. Jean Moueix je součástí rodiny, která vlastní špičkové bordeaux víno Petrus (stejně jako negociant Duclot), zatímco Alex Sirech dříve pracoval pro magnáta bordeauxských vín, Bernarda Magreze a později Pernoda Ricarda. Moueix a Sirech společně založili novou společnost lihovin Les Bieanheureux, pod kterou značka Embargo spadá. V portfoliu značky Embargo najdete rumy Embargo Anejo Esplendido, Embargo Añejo Exquisito a Embargo Anejo Blanco, které si krátce představíme.

Embargo Añejo Esplendido

Rum Embargo Anejo Esplendido je nejznámější, ale také nejstarší rum značky Embargo. Dá se označit za rumové cuvée, protože jeho výroba probíhá mícháním pěti rumů: „Agricole“ rumů, které se destilují z vylisované šťávy cukrové třtiny, a „Industriel“ rumů, vyráběných z melasy cukrové třtiny. Cílem bylo skloubit silné stránky obou těchto základních druhů rumů – autentickou intenzivní vůni „třtinových“ rumů a jemnou delikátní chuť „melasových“ rumů. První a nejdůležitější agricole rum pochází z Martiniku, zbylé čtyři industriel rumy mají svůj původ v Guatemale, na Kubě, Trinidadu a Tobaze. Vůně a chutě rumu Embargo Anejo Esplendido jsou velmi specifické. Ve vůni nejprve ucítíte dominantní vanilku, poté se rozvine směs koření (kardamom, skořice, mletá paprika), akáciový med a nádech pomerančového květu. V chuti můžete rozpoznat aromata hřebíčku a perníku, která se prolínají se stopami kdoulí a švestek. Celková chuť rumu Embargo Anejo Esplendido je vyvážená, ovocná, jemná a příjemně sladká s překvapivě svěžím závěrem.                                   

Embargo Añejo Exquisito

Rum Embargo Añejo Exquisito je v portfóliu Global Wines and Spirits novinkou. I tento rum je smíchán z Agricole rumu z Martiniku a melasových rumů z Kuby, Trinidadu, Tobaga a Guatemaly. Je lehčí a ve srovnání s Embargem Añejo Esplendido je sladší. Vůně rumu Embargo Añejo Exquisito je výrazně kořenitá, v chuti najdeme tóny vanilky, crème brûlée a kakaka, na závěr ucítíte dotek citrusu.           

Embargo Añejo Blanco

Jak název napovídá, prémiový rum Embargo Anejo Blanco je základní bílý karibský rum, jehož barva je však spíše slámová. Stejně jako Embargo Anejo Esplendido a Embargo Anejo Exquisito vznikl tento rum smícháním pěti rumů – jednoho Agricole rumu z Martiniku a čtyř melasových Industrial rumů z Kuby, Trinidadu, Tobaga a Guatemaly. Tyto rumy jsou však stařené maximálně do 3 let, poté jsou přefiltrované a ponechané v základní podobě. Výsledkem je komplexní rum s výjimečnou rovnováhou, který můžete popíjet samotný, ale skvěle se hodí i do všech rumových koktejlů. Například do základního rumového drinku, Mojita. 

Namíchejte si svěží Mojito z Embargo Añejo Blanco

Nejprve do sklenice nasypeme 2 lžičky třtinového cukru a přidáme pár měsíčků limet, ze kterých vymačkáme šťávu. Ta se rozpustí s cukrem a přichází čas na 0,4 cl rumu Embargo Anejo Blanco. Směs lehce promícháme, přidáme několik snítků máty a opět vše promícháme, aby máta pustila aroma. Přidáme ledovou tříšť (nebo kostky rumu, pokud zvolíte kubánský styl), perlivou vodu a všechny složky zapracujeme do sebe. Na závěr doplníme sklenici ledem, perlivou vodou, nápoj promícháme a dozdobíme mátou.       

Rumový speciál – El Pasador + Embargo

Pusťte si záznam z rumové online degustace pod vedením zkušeného školitele a ambassadora, Martina Chvátala, ve které se vedle rumů El Pasador věnuje právě ochutnávce rumů Embargo.


Rumový speciál - 2. díl El Pasador + Embargo.