Exkluzivní značka Dom Pérignon nabízí pravé šampaňské, které uspokojí i nejnáročnější milovníky kvalitního vína. Přečtěte si příběh této francouzské značky a podtrhněte slavnostní události luxusním přípitkem z portfólia Dom Pérignon.

Historie Dom Pérignon

Historie Dom Pérignon se datuje od roku 1668, kdy se otec Dom Pierre Pérignon stal správcem sklepů benediktinského opatství v Hautvillers, v kraji Champagne ve Francii. Tomuto mladému mnichovi bylo pouhých 30 let, když si dal za cíl vyrábět nejlepší víno na světě a dalších 47 let svou recepturu zdokonaloval. A to až do okamžiku, kdy prohlásil: „Mí bratři, pojďte se podívat. Právě piji esenci hvězd!“ Do dějin vinařství vstoupil Pierre Pérignon jako vynálezce nebo také duchovní otec šampaňského. První ročník Dom Perignon byl uveden na trh v roce 1937. Šampaňské Dom Perignon ocenil i Ludvík XIV., na jehož dvoře se šampaňské těšilo velké oblibě.


Dom Pérignon

Richard Geoffroy – tvůrce šampaňského Dom Pérignon

„Dom Pérignon Cuvée“ je první luxusní šampaňské moderní doby a zároveň jedním z vrcholných produktů novodobého marketingu. Za jeho výrobu dnes zodpovídá Richard Geoffroy, potomek vinařské rodiny, která se vinohradnictví v Cote des Blanc věnuje již řadu generací. Narodil se v samém centru Champagne v roce 1954 ve městečku Vertus, obklopeném vinicemi Chardonnay.

Navzdory své předurčené kariéře ve vinařském světě vystudoval medicínu, doktorát složil v roce 1982. Teprve poté se vrátil ke svým kořenům a vystudoval École Nationale d´OEnologie v Remeši. Dnes nelituje svého rozhodnutí vzdát se medicíny, spíš se sám diví, že svět vína nebyl jeho první volbou. Svoji druhou kariéru začal v Napa Valley, pracoval zde jako technický poradce v Domaines Chandon a byl jakousi spojkou mezi Champagne a vinaři z Nového Světa.

Hlavním enologem v Dom Perignon byl jmenovám v roce 1990. Od té doby určuje osud tohoto legendárního vína. Jako jeho tvůrce nese osobní zodpovědnost za mezinárodní symbol toho nejlepšího z Champagne. On také rozhoduje o tom, zda deklarovat daný ročník jako „Vintage" či nikoliv. A jak se vyrovnal s takovou zodpovědností? Říká k tomu: „Práce se nesmí stát posedlostí, ta by se mohla stát překážkou. Důležitá je oddanost, která působí jako nejefektivnější protilátka na stres".

Richard GeoffroyRichard Geoffroy

Připijte si pravým šampaňským Dom Pérignon

Dom Pérignon je v současné době nejoceňovanější a nejluxusnější značkou pravých šampaňských vín v kategorii Prestige Cuvée. Pochází z produkce vinařství Moët & Chandon, nejslavnějšího výrobce šampaňského na světě. Vinařství patří do skupiny Louis Vuitton Moët Hennessy, největšího světového podniku s luxusním zbožím, do kterého spadá například i značka kvalitních koňaků Hennesy.

V současné době má společnost k dispozici 1190 hektarů vinic, které produkují ročně až 28 milionů lahví vín. Dom Pérignon však nevzniká každý rok, ale vyrábí se pouze z hroznů z nejlepších let, které byly sklizeny v jediném roce. Dle tradice se vyrábí ze směsi odrůd Pinot Noir a Chardonnay, většinou v poměru 60:40, kdy někdy převažuje jedna odrůda, jindy druhá. Jiné poměry jsou raritou. Šampaňské Dom Pérignon má dokonale harmonickou, sofistikovanou chuť. V každém doušku můžete ucítit tóny mandlí, citrusů, ale také například opékaného pečivo nebo kořeněné příchutě. V našem portfoliu najdete Dom Pérignon, Dom Pérignon Rosé nebo speciální edici Dom Pérignon Blanc 2008 Lenny Kravitz.

Vyšší cenu šampaňského Dom Pérignon vykompenzuje jeho exkluzivní chuť. Dokonale se hodí k přípitku při zvláštních a výjimečných událostech a jako dárek potěší každého milovníka kvalitních vín. 

Šampaňské Dom PérignonŠampaňské Dom Pérignon. Zdroj: https://www.facebook.com/domperignon