Dom Pérignon byl v 17. století benediktinský mnich, který vstoupil do dějin jako osoba, která „vynalezla“ šampaňské. První ročník Dom Perignon byl uveden na trh v roce 1937.

Richard Geoffroy - tvůrce šampaňského Dom Pérignon

„Dom Pérignon Cuvée“ je první luxusní šampaňské moderní doby a zároveň jedním z vrcholných produktů novodobého marketingu. Za jeho výrobou dnes zodpovídá právě Richard Geoffroy. Je potomkem vinařské rodiny, která se vinohradnictví v Cote des Blanc věnuje již řadu generací. Narodil se v samém centru Champagne v roce 1954 ve městečku Vertus, obklopeném vinicemi Chardonnay.

Navzdory své předurčené kariéře ve vinařském světě vystudoval medicínu, doktorát složil v roce 1982. Teprve následně se vrátil ke svým kořenům a vystudoval École Nationale d´OEnologie v Remeši. Dnes nelituje svého rozhodnutí vzdát se medicíny, spíš se sám diví, že svět vína nebyl jeho první volbou. Svoji druhou kariéru začal v Napa Valley, pracoval zde jako technický poradce v Domaines Chandon a byl jakousi spojkou mezi Champagne a vinaři z Nového Světa.

Hlavním enologem v Dom Perignon byl jmenovám v roce 1990. Od té doby určuje osud tohoto legendárního vína. Jako jeho tvůrce nese osobní zodpovědnost za tento mezinárodní symbol toho nejlepšího z Champagne. On také rozhoduje o tom, zda deklarovat daný ročník jako „Vintage" či nikoliv. A jak se vyrovnal s takovou zodpovědností? Říká k tomu: „Práce se nesmí stát posedlostí, ta by se mohla stát překážkou. Důležitá je oddanost, která působí jako nejefektivnější protilátka na stres".