Moët & Chandon patří do skupiny Louis Vuitton a je jedním nejprestižnějších producentů sektů, šumivých a šampaňských vín na světě. Jejich vína pocházejí z nejkrásnějších oblastí Champagne, kde ročně vyrobí přibližně 26 milionů lahví. Vinařství založil roce 1743 v údolí řeky Marny známý obchodník Claude Moët.

Vinařství dnes vlastní více než 1 000 hektarů vinic (200 ze 323 „Cru“ vinic v celém regionu). Moët & Chandon je oficiálním dodavatelem pro královské rodiny ve Velké Británii, Dánsku, Belgii, Španělsku, Švédsku a pro Vatikán. Značka samotná je synonymem pro oslavu. Vystihl to nynější majitel sklepů Jean-Remy Moët, když řekl: „Stejně jako jeho šampaňské, když pan Moët vstoupí do místnosti, nuda rázem mizí“.

Opravdovým unikátem jsou v celém Champagne House ve Francii i křídové sklepy v Epernay, které mají délku téměř 28 km a leží v minimální hloubce 30 metrů pod zemí. Křída je skvělým společníkem nejen pro ideální podmínky ve sklepích, ale i při pěstování samotné révy. Díky jejímu vysokému podílu v půdě tvoří z celkové produkce až 50 % vína grands crus a 25 % vína premiers crus. Takto bohaté minerální půdy dávají vínu maximální exkluzivitu, jemnost a prvotřídnost v chuti.

Oslava 150 let ságy Moët Impérial

Rok 2019 je v šampaňském domě Moët & Chandon ve znamení oslavy 150 let od vzniku první lahve Moët Impérial. Výrobci se v roce 1869 rozhodli výrobou šampaňského Brut Impérial zpečetit skvělé vztahy rodiny s Napoleonem Bonaparte, se kterým od roku 1801 přátelil vnuk zakladatele výroby Jean-Remy Moët. Od samého začátku Moët & Chandon směřoval k tomu, aby se bez něj neobešla žádná oslava a aby se stal doslova novodobou ikonou. Úspěšně dobyl nové světy a vyplnil se svou prestiží nezapomenutelné a elegantní momenty v životě mnoha lidí. Stal se superstar mezi šampaňským a kde byl on, stály i filmové, sportovní a rockové hvězdy a módní ikony.
 

Optimální výběr hroznů pro Moët Impérial

Věděli jste že, každá lahev Moët Impérial má v sobě hrozny ze všech pěti hlavních vinic oblasti Champagne? Široká rozmanitost ovoce a správná kombinace tří odrůd vína dává vínu nedostižnou chuť. Moët kombinuje při výrobě Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay. Každá odrůda přitom dodává výsledku své jedinečné vlastnosti a tedy i nezaměnitelný zážitek z degustování. Pinot Noir dodává tělu správnou strukturu a inenzitu s tóny lesního ovoce. Pinot Meunier přináší pružnost a kulatost s jemnými tóny bílého ovoce. Chardonnay je typickým zástupcem svěžesti, kyselosti a elegance, který připojí tóny citrusových plodů a bílých květů. 

Na stupni vítězů s ikonickým šampaňským v ruce

Ambasadorem značky Moët & Chandon se stal před pár lety legendární tenista Roger Federer. Šampaňské ho provází na turnajích a je s ním spojena každá oslava jeho vítězství. Stejně jako mnoho dalších sportovců si i on užívá přítomnost vyjímečnosti okamžiku, kdy si šampaňské může na oslavu vítězství otevřít na nejvyšším stupínku a pokropit jím své soupeře i fanoušky.

Vychutnejte si perfektní servis s Rogerem Federerem a Chef de Cave – Benoît Gouezem

Produkty Moët & Chandon