Na jihu Pauillacu ve slavné oblasti Bordeaux se nachází Château Bellegrave – fascinující místo s bohatou historií a vynikajícími víny, která stojí za to ochutnat. Historie panství sahá až do roku 1901. Dominantní odrůdou je zde Cabernet Sauvignon a v Château Bellegrave jsou přesvědčeni, že Pauillac je pro tuto odrůdu zemí zaslíbenou.

Historie Château Bellegrave

Château Bellegrave leží na jihu Pauillacu, mezi Château Latour, Pichon-Longueville a Lynch-Bages. Panství dříve patřilo zesnulému panu Armandu Rouxovi a v roce 1901 je koupil jeho obchodní partner a jediný dědic, pan H. Van-Der-Voort, obchodník v San Franciscu.

V roce 1997 panství odkoupil pan J. P. Meffre, majitel Château Du Glana a Château Lalande v Saint-Julien-Beychevelle. Gabriel Meffre, původem z Comtat Venaissin v oblasti Vaucluse na jihovýchodě Francie, objevil v roce 1954 Médoc a koupil několik usedlostí v Saint-Estèphe, Pauillacu a Saint-Julienu, aby zde mohl začít prodávat své rostliny. V současné době panství vedou jeho vnuci, Ludovic a Julien.

Vášeň pro vinařské umění

V Château Bellegrave jsou přesvědčeni, že Pauillac je zemí zaslíbenou pro odrůdu Cabernet-Sauvignon. Věří, že je ideálním místem, kde se může projevit jeho síla a elegance. Při hledání co nejrozumnější rovnováhy mezi moderními metodami a úctou k tradici je žene vášeň pro umění. Jejich cílem je, aby Bellegrave naplno vyjádřilo svůj potenciál.

Výjimečný terroir

Vinice Château Bellegrave patří k nejstarším vinicím oblasti Pauillac. Usedlost má 8,30 hektaru vinic s průměrnou hustotou 8 333 keřů na hektar. Jak napovídá název usedlosti (Bellegrave znamená v překladu „pěkný štěrk“), půda je tvořena štěrkem, který zlepšuje odvodnění a v noci uvolňuje teplo, které se zde nahromadilo během dne. 

Vína Château Bellegrave

Převažující odrůdou je Cabernet Sauvignon (62 %), který doplňuje Merlot (31 %). Cabernet Franc (7 %) dodává výsledné směsi další komplexnost. Technické znalosti v kombinaci s pečlivou prací na vinici přispívají k optimálnímu dozrávání na tomto výjimečném terroir.


Nahlédněte do míst, kde vzniká jedinečné víno Château Bellegrave.