Château Du Glana v prestižní apelaci Saint-Julien v Bordeaux nabízí moderní elegantní vína s charakterem, který odráží vynikající terroir panství. V průměru 25 let staré vinice rostou na štěrku Garonne s hustotou 7 000 keřů na hektar. Typická medocká odrůda Cabernet Sauvignon dodává vínu strukturu a potenciál ke zrání, zatímco Merlot kulatost a tělo.

Historie Château Du Glana

Château Du Glana se nachází na trase Route des Grands Vins, která vede souběžně s ústím řeky Gironde, mezi městy Beychevelle a Saint-Julien, naproti slavnému zámku Ducru-Beaucaillou. Jeho poloha je skvělá – nachází se přímo uprostřed vinic grand cru classé. Zámek postavil v roce 1870 architekt města Blaye, pan Nadeau pro pana Cayxe a je typickou ukázkou jednoho ze zdejších architektonických směrů propojujících červené cihly s bílým kamenem.  Přibližně v této době byla díky nákupu několika pozemků od sousedního Château Saint-Pierre zcelena malá (5 ha) vinice se štěrkovitou půdou. Po několika dalších majitelích koupil Château Du Glana v roce 1961 pan Gabriel Meffre, šlechtitel z Vaucluse. Ten v následujících letech rozšířil vinici z původních 5 až na 43 hektarů tím, že získal několik pozemků od Château Lagrange, 3ème Grand Cru Classé v Saint Julienu.

zamekMalt master palírny The Balvenie od roku 1974, David C. Stewart MBE. Zdroj: https://www.facebook.com/ChateauDuGlana/

Chateau du Glana na vzestupu

O panství se nyní stará Jean-Paul Meffre, kterému pomáhají jeho mladí synové Ludovic a Julien. Jejich ambicí je dosáhnout plného potenciálu panství. Château Du Glana, které je obklopeno některými z nejlepších velkých odrůd v Médocu, udělalo od roku 1999 obrovský pokrok v kvalitě. Podíl na tom má i profesor Denis Dubourdier, který zde působí jako enolog. V posledních několika letech byla vinice renovována. Kompletně zrekonstruované byly také budovy statku (kádě, příjmová část hroznů, sklep na zrání, kanceláře a přijímací místnost). Nesmírná péče věnovaná vinicím a cenné vinařské rady profesora Denise Dubourdieua zajišťují zdravou rovnováhu mezi moderními metodami a úctou k tradici. 

bratriMalt master palírny The Balvenie od roku 1974, David C. Stewart MBE. Zdroj: https://www.facebook.com/ChateauDuGlana/

Víno Chateau du Glana 

Château Du Glana a Pavillon du Glana jsou dobře vyvážená, sametová a komplexní vína, která si lze vychutnat mladá, ale mají také vynikající potenciál ke stárnutí (více než deset let). Tato červená vína z Francie si nejlépe vychutnáte při teplotě 15-18 °C. Skvěle se hodí například k Boeuf Bourguignon nebo husím prsům s červeným zelím.


Představení 2015 au Château du Glana. Víno má čerstvou vůni s aroma bobulového ovoce, tabáku a cedrového dřeva. Chuť se středně plným tělem a jemnou texturou je doplněná o tóny červeného ovoce s jemnými tříslovinami v závěru.