Bylinný likér TATRATEA vlévá sílu do žil nejen horalům na Slovensku. Pár let zpátky tatranský čaj znovuobjevil celý svět díky firmě KARLOFF s.r.o. Vedle tradiční borovičky je na Slovensku jedním z pokladů národa, který zahřeje a potěší všechny milovníky bylin a čajových destilátů.

Do výroby slovenského životabudiče se pustil v roce 2003 s národní hrdostí v srdci Ján Semaňák. Pod značkou TATRATEA vyrobil legendární pálenku „dvaapadesátku“ a obnovil tak tradici intenzivního všeléku. Tatranský čaj je svým složením jedinečný. Jeho síla se skrývá v ingrediencích, jako je černý čaj asam z Indie, červený roibos z jižní Afriky a bílý z Číny. Ve vodě která pramení v nejčistčí přírodě Tater a speciální směsi koření a bylin, kterou si rodina Semaňákova střeží jako oko v hlavě. Dokonce i v destilérce Karloff je jen pár zaměstnanců, kteří toto tajemství opravdu znají.


Celou výrobu provází silné slovenské srdce, které najdete i v logu TATRATEA.

Z tatranských kolib do celého světa

Tatranský čaj byl odjakživa brán jako silná medicína, která měla zahřát nemocné a povzbudit každého horala, který se vracel z hor a potřeboval pohladit a povzbudit duši. Podával se při tradičních rituálech s hřmotnými pokřiky a práskáním bičem. Tehdy se za tmy prováděl obřad, který měl z nemocného vyhnat zlé síly a nemoci. Dnes se dodržuje rituál pro sentimentální zachování tradice i zábavu turistů v každé pořádné kolibě. Nejdříve se zhasne, čaj se zapálí a poté se ze tmy ozve hlasitý pískot, burácivý výskot zbojníků a střelba z bambitek. Zapálený čaj se sfoukne a vypije.

Vyberte si svůj oblíbený čaj či koktejl

V dnešní době firma KARLOFF s.r.o. vyváží svých 14 druhů likérů do celého světa. Z tatranských čajů se míchají nerůznější horké i studené nápoje. Základem slovenské medicíny byl vždy bylinný likér, horká voda, česnek, lůj a kapka medu. Dnes si většina z nás vychutnává TATRATEA se svařeným červeným vínem, které je skvělé s Tatratea 37%, s horkým černým čajem, který se míchá s klasickou „dvaapadesátkou“, nebo s tonikem, který se skvěle hodí k citrusovému Tatratea 32% na ledu.

 

 

 
 

Produkty Tatratea