Bylinný likér Tatranský čaj už po staletí vlévá sílu do žil nejen horalům na Slovensku. Pár let zpátky ho znovuobjevil celý svět díky firmě KARLOFF s.r.o. Vedle tradiční borovičky je na Slovensku jedním z pokladů národa, který zahřeje a potěší všechny milovníky bylin a čajových destilátů.

Do výroby slovenského životabudiče se pustil v roce 2003 s národní hrdostí v srdci Ján Semaňák. Pod značkou TATRATEA vyrobil legendární pálenku „dvaapadesátku“ a obnovil tak tradici intenzivního všeléku. Tatranský čaj je svým složením jedinečný. Jeho síla se skrývá v ingrediencích, jako je černý čaj asam z Indie, červený roibos z jižní Afriky a bílý z Číny. Ve vodě která pramení v nejčistčí přírodě Tater a speciální směsi koření a bylin, kterou si rodina Semaňákova střeží jako oko v hlavě. Dokonce i v destilérce Karloff je jen pár zaměstnanců, kteří toto tajemství opravdu znají.


Celou výrobu provází silné slovenské srdce, které najdete i v logu TATRATEA.

Z tatranských kolib do celého světa

Tatranský čaj byl odjakživa brán jako silná medicína, která měla zahřát nemocné a povzbudit každého horala, který se vracel z hor a potřeboval pohladit a povzbudit duši. Podával se při tradičních rituálech s hřmotnými pokřiky a práskáním bičem. Tehdy se za tmy prováděl obřad, který měl z nemocného vyhnat zlé síly a nemoci. Dnes se dodržuje rituál pro sentimentální zachování tradice i zábavu turistů v každé pořádné kolibě. Nejdříve se zhasne, čaj se zapálí a poté se ze tmy ozve hlasitý pískot, burácivý výskot zbojníků a střelba z bambitek. Zapálený čaj se sfoukne a vypije.

Vyberte si svůj oblíbený čaj či koktejl

V dnešní době firma KARLOFF s.r.o. vyváží svých 14 druhů likérů do celého světa. Z tatranských čajů se míchají nerůznější horké i studené nápoje. Základem slovenské medicíny byl vždy bylinný likér, horká voda, česnek, lůj a kapka medu. Dnes si většina z nás vychutnává TATRATEA se svařeným červeným vínem, které je skvělé s Tatratea 37%, s horkým černým čajem, který se míchá s klasickou „dvaapadesátkou“, nebo s tonikem, který se skvěle hodí k citrusovému Tatratea 32% na ledu.

 

 

 
 

Produkty Tatratea