Aktuality Global Wines & Spirits

Světový den Malbecu

Argentinská asociace vinařů Wines of Argentina se na počest nejslavnější odrůdy své země rozhodla určit 17. duben jako Světový den odrůdy Malbec už před 9 lety. Argentinci tuto věhlasnou odrůdu pěstují ve všech vinařských oblastech země a vyvážejí do všech koutů světa – včetně České republiky. Pojďme se ponořit do tajů Malbecu a nechat se strhnout k celoživotní lásce k této zářivě purpurové vlajkové lodi Argentiny.

Vinařství Lujan de Cuyo najdete v samém srdci oblasti kolébky argentinského MalbecuVinařství Lujan de Cuyo najdete v samém srdci oblasti kolébky argentinského Malbecu

Malbec je uznávaný evropskými znalci, zvláště anglickými a francouzskými. Je to odrůda červeného vína, kterou najdete na vysokých příčkách různých soutěží a ocenění. Pochází původně z francouzského Bordeaux, kde ji však později nahradili Merlotem. Ve Francii ji dnes najdete ve větším množství pouze v oblasti Cahors, kde se z ní vyrábí tamní slavná „černá vína“.

Malbec se však postupem času rozšířil do dalších vinařských zemí světa a našel nový domov. Tím se mu stala Argentina a je dnes v podstatě synonymem pro argentinské víno. Oslava a prezentace nejznámějšího argentinského vína bude probíhat v mnoha zemích a městech světa. My se připojujeme s nabídkou Malbecu také a to až do 17. dubna se speciálním balíčkem 5+1 víno zdarma!

Chci akční balíček

Proč vybrali právě 17. duben?

Z Francie dovezl Malbec do Argentiny Michel Aimé Pouget, agronom, kterého najal Domingo Faustino Sarmiento, aby vedl statek Quinta Normal de Mendoza. Pouget přijel do Mendozy v roce 1853 ve věku 32 let a ujal se vedení statku. Z Francie s sebou přivezl rostliny, semena a různé odrůdy vinné révy, jako Cabernet Sauvignon, Pinot Noir ale i Malbec. Když bychom trochu pátrali v historii založení statku, narazíme na slavnostní den, kdy guvernér regionu Padro Pascual Segura předložil návrh zákona k založení zemědělské školy se statkem. Bylo to přesně 17. dubna 1853. Díky tomu bylo datum, které spojuje všechny milovníky tohoto rudého moku rázem jednoduché stanovit.

Ke konci 19. století zažilo argentinské vinařství díky italským a francouzským imigrantům prudký rozvoj. Odrůda Malbec se rychle přizpůsobila místním zeměpisným podmínkám a vína z ní vyrobená dosáhla lepší jakosti než v zemích svého původu. Díky tvrdé práci se tak Malbec časem stal vlajkovou lodí argentinského vinařství.

Úsilí, se kterým pracovali Pouget, Sarmiento a mendozský statek Quinta Normal, sehrálo v tomto procesu klíčovou roli. Z pohledu organizace Wines of Argentina je 17. duben dnem, který reprezentuje jak přeměnu argentinského vinařského průmyslu, tak výchozí bod rozvoje pěstování Malbecu jako hlavní odrůdy a mezinárodního symbolu pěstování vinné révy a výroby vína v Argentině.

Obdivujeme tradiční řemeslo z Kaiken

Vinařství Kaiken Wines Estate si buduje pevné místo v srdcích zákazníků už několik let hlavně s odrůdou Malbec. V roce 1920 ho založil Italo Calise. Už v té době se projevovala jeho láska k zemi a přírodě, která mu dávala potřebné živiny k pěstování různých odrůd vína, ale i k produkci olivového oleje, vinného octa a destilovaných nápojů. Svou produkci tehdy protkal tvrdou prací a neustálým budováním řemesla k dokonalosti. Dnes se tento duch promítá do celé produkce, která se pyšní efektivním využíváním energie prostřednictvím inovatvivních biodynamických postupů. Proto veškeré procesy produkce vína splňují nejpřísnější standardy kvality současného vinařství a zároveň s důrazným zřetelem apelují na péči o životní prostředí. Malbec z jejich produkce můžete ochutnat zvlášť i ve speciálním aktuálním balíčku 5+1 zdarma. Skrývá v sobě typickou vůni červeného ovoce, sušených švestek a ostružin podpořenou aromatem čokolády a tabáku. Jeho jemná chuť s hladkými tříslovinami se dokonale hodí k sýrům s modrou i bílou plísní a k červeným masům, jako je hovězí či jehněčí.

Vinice vinařství Kaiken pod úpatím horVinice vinařství Kaiken pod úpatím monumentálních And

Významný den si žádá speciání balíček

K tomuto dni argentinského vína vám představujeme speciální nabídku vín odrůdy Malbec. Jde o balíček, který jsme pro vás speciálně sestavili a vy si jej můžete vychutnat v akci 5+1 zdarma. Nechte se okouzlit plností tohoto vína a propadněte kouzlu vůně černých plodů, koření a sušeného ovoce jako my. 

Chci akční balíček