Cantine Sacchetto je jedním ze zástupců moderní vinařské školy a je významným producentem vín IGT/IGP ve Veneto. Nachází se na hranicích provincií Treviso, Padua a Venice a hlavní sídlo je v malém městečku Trebaseleghe. Vinařství bylo založeno ve dvacátých letech minulého století.

Odrůdy vinařství Sacchetto

Ve vinných sklepech Sacchetto se rodí slavné perlivé, svěží, a přesto ovocné Prosecco della Marca Trevigiana z nejlepšího Prosecco regionu v pahorkaté oblasti Conegliano. Vyrábí se tam také skvělé Pinot Grigio, Bianchetto a Chardonnay. Pro vína z údolí Piave (řeka v oblasti Veneto) jsou hrozny pečlivě tříděny a šetrně zpracovány, díky čemuž si vína zachovávají své typické vlastnosti a odrůdový charakter.

Cantine Sacchetto patří k nejlepším výrobcům v oblasti. Mezitím, co jiní plní masově láhve levnými víny pochybné kvality v rámci módní poptávky po vínech Prosecco, ve vinařství Sacchetto trvají nekompromisně na špičkové kvalitě. Pouze nejlepší hrozny výhradně z vlastních vinic jsou zárukou nejvyšší kvality. „Naše jméno je na etiketě, to znamená, že ručíme za obsah,“ říká Papa Filiberto Sacchetto, hrdý šéf vinařské rodiny. V jeho stopách dnes vede vinařství i jeho nástupce Paolo Sacchetto. Tak tedy, salute!

Prosecco - italský fenomén

Fenomén Prosecco dnes nabyl takového významu, že ve všech barech a kavárnách Benátek, stejně tak jako v blízkých přímořských letoviscích i horských střediscích Dolomit se vedle kávy, čaje nebo piva v nabídce neobjevuje nápis sekt či šumivé víno, ale zcela automaticky jediné slovo, které říká vše - Prosecco.

Úkaz o to pozoruhodnější, že Prosecco/Glera je jménem odrůdy, stejně tak jako třeba Chardonnay. Škála vín z něj vyráběných zahrnuje všechny možné typy - od klasických suchých vín, přes polosladká až po zcela sladká vína ve formě tiché či šumivé. Přesto Prosecco ve verzi suchého nebo jen lehce nasládlého sektu zdomácnělo natolik, že název této odrůdy už každý vnímá jako synonymum šumivého vína.

Prosecco bývá zpravidla slámově žluté, svěží a ovocné s lehkou příchutí hořkých mandlí. Svojí kvalitou se jistě nemůže měřit se šampaňským, ale cenou zůstává při zemi a zpravidla bohatě splní naše očekávání. Nemusíme se nacházet zrovna v Benátkách, abychom si užili slavný místní nápoj Bellini, míchaný z Prosecca a čerstvě vylisovaných bílých broskví nebo v současnosti nejpopulárnější drink na bázi Prosecca - Aperol Spritz (Aperol, Prosecco, soda).

Projekt Fili

Jméno Fili získalo toto víno odvozením od slova Filiberto, které je jménem majitele vinařství Sacchetto. Hrozny na toto víno pocházejí z DOC/DOP vinic. Výsledné víno zohledňuje Filibertovu otevřenost a přátelskou duši. Fili je zároveň vyjádřením svěžesti, lesku a chutě toho nejlepšího z Prosecco. Je ideální kombinací vysoce kvalitního vína s dobře nastavenou cenou, svým designem se navíc výrazně odlišuje od konkurenčních vín Prosecco. Výrazná a moderní láhev v mladém a svěžím stylu je díky kuželovitému tvaru velmi dobře rozpoznatelná.

 

Produkty Sacchetto