Aktuality Global Wines & Spirits

Rumový festival v Global Wines & Spirits

Jen si to představte. Je podvečer a vy noříte nohy do horkého písku a opíráte záda o klenutou palmu, která vás chrání před posledními paprsky dne. Pozorujete ledabylé nárazy oceánu o pevninu a vychutnáváte si příjemný závan mořského vzduchu. Lenošíte. Ale něco tomu chybí, že? A protože je v představách možné vše – zvlášť, když sedíte na karibské pláži, sáhněte po své pravici. Najdete tam lahev exkluzivního rumu.

Rumový festival plný zážitků

Stejně jako na pláži i u nás od 3.6. do 30.6. můžete sáhnout po více než 100 rumech jak na prodejnách, tak na e-shopu v akčních balíčcích, ale i samostatně se slevou. Pořídíte své oblíbence, neotřelé zástupce rumů ale i velikány ze značek Facundo, Dos Maderas či Depaz s exkluzivními slevami. Při nákupu jednotlivých kusů sleva dosáhne až 10 %, u balíčků vám uděláme radost až 12 %. Kromě toho jsme zařídili speciálně pro Rumový festival v GWS několik exkluzivních balení –  Mount Gay se skleničkami, Dos Maderas 5+5 s originálním a funkčním 4litrovým soudkem a Dos Maderas P.X. 5+5 10 Years Old se dvěma 10centilitrovými lahvemi sherry za cenu jednotlivé lahve.

Průběh festivalu na prodejnách Global Wines

Víme, že někdy recenze a doporučení přátel prostě nestačí. Proto jsme na všech prodejnách v Praze i v Brně po celou dobu festivalu otevřeli 21 různých druhů rumů, které můžete ochutnat před vlastním nákupem. Jakmile vstoupíte do naší prodejny upozorníme vás, že degustace rumů je možná při nákupu voucheru v hodnotě 300 Kč. Po celou dobu ochutnávky vám budeme k dispozici a rádi vás nasměrujeme k chutím a projevu, který vás u rumů láká. A když si vyberete a rum rovnou zakoupíte, automaticky vám cenu voucheru (300 Kč) odečteme z ceny zakoupené lahve. Vyhnete se střílení naslepo při výběru dárku i lahodného favorita do domácího baru.

21 rumů k ochutnávce na prodejnách

3 exkluzivní degustace se 3 prestižními rumy

I tentokrát festival zakončíme řízenými degustacemi a hned ve 3 prodejnách Global Wines & Spirits. Pod vedením ambasadora GWS, pana Martina Chvátala ochutnáte nejen 3 absolutní špičky, ale i dalších 14 pečlivě vybraných karibských rumů. Na každé degustaci přivítáme 30 z vás a provedeme vás základními rysy vybraných značek rumů. Popovídáme si o chuti, aromatech a o drobných nuancích, které byste v rumech běžně nehledali. Exkluzivní degustace proběhnou na prodejnách:

Vstupenku na akci pořídíte jen online na našem e-shopu v ceně 500 Kč. Její hodnotu vám vrátíme formou slevového kuponu. Za něj si můžete po degustaci nakoupit oblíbený rum na prodejnách nebo na našem e-shopu. Exkluzivně pro vás na degustacích otevřeme tyto 3 rumy:

Připravte se na delikátní ochutnávky

Karibské rumy všeobecně nabízejí velkou pestrost a barevnost chutí i díky tomu, že každý ostrov z tohoto tropického souostroví je v něčem specifický a výjimečný. Rumy zde zrají až třikrát rychleji než v Evropě díky vyšším teplotám a ostrovy jim poskytují i bohatou zásobu tropického ovoce, které je často inspirací ke kombinacím do exoticky ochucených rumů. I když zde najdete i několik nejlepších zástupců z řad bílých rumů, ty nejzajímavější hledejte mezi stařenými rumy. U nich je obvyklé blendování několika výrazných rumů, které dodá celku na komplexnosti a harmonii jednotlivých tónů chuti.

Mapa Karibských ostrovůNa exkluzivních degustacích ochutnáme raritní rumy z Barbadosu, Martiniku a Baham. Klikněte pro zvětšení mapy

Pozdrav z rodiny Bacardí z bahamského ráje

Tím je nepochybně první z trojky vybraných rumů, se kterými se setkáte na exkluzivních degustacích. Jde o bahamskou reservu Rum Paraiso. Už na první pohled o sobě rum dává znát, že je drsný a přitom elegantní. Když otevřete dřevěný box, ve kterém rumu výrobci dopřávají temno a poprvé spatříte nápaditou karafu s vlnami, které evokují divokost Atlantského oceánu, už tehdy víte, že si rodina Bacardí dala s tímhle kusem opravdu záležet. Obsahem je totiž směs nejvybranějších a nejzajímavějších rumů ze zásob soukromé sbírky rodiny. Je výsledkem koncentrace starých rumů typu „reserve“ a zraje ve francouzských sudech po koňaku kategorie XO. Jako nejvyzrálejší zástupce z řady Facundo odpočívá v sudech i 60 let. Jeho chuť je proto vyzrálá, ovocná s náznakem medu a marcipánu. Ještě než ho ochutnáte, si všimněte jeho jemného aromatu karamelizované vanilky, toastovaného dubového dřeva a muškátového oříšku.

Prohlédněte si animaci výroby výjimečného Facundo Paraiso Bacardí family rerserva Bahamas rumu

Silné spojení Karibiku a Španělska

Proběhlo u karibského rumu Dos Maderas LUXUS a jak už i jeho název napovídá, jde o luxusní kousek ze sklepů věhlasného výrobce Williams & Humbert. Na rozdíl od svých bratrů Dos Maderas 5+3 a 5+5 je tento rum výsledkem unikátního dlouhého staření. První fáze staření probíhá v karibské oblasti a to hned 10 let. S tímto krokem získává rum na chuti a mimořádně elegantním projevu. Poté putuje rum do španělského města Jerez de la Frontera, kde odpočívá dalších 5 let. Díky tomuto zrání v amerických dubových sudech, kde dříve odpočívalo dvacetileté Sherry Don Guido získá hladkou, sametovou a plnou chuť s dlouhým závěrem s nádechem ořechů, koření a medu.


Jak hodnotí rum Dos Maderas 5+5 PX oficiální světový Rum Ambassador Ian Burrel?

Francouzská elegance z Martiniku

Rum Depaz XO Cuvée Prestige prochází devítiletým stařením v malých dubových sudech. Díky tomu jde o úžasně plný rum velmi jemné a elegantní chuti. Harmonicky se v něm mísí ovocné i minerální tóny. Před prvním douškem si všimněte vůně sušeného ovoce, rozvoněného doutníku, vanilky a růžové marmelády. To vše se vám spojí po prvním poválení na jazyku do jemného celku, který bude mít dochuť lískového oříšku a koření. 

Přijďte si vychutnat tajemství těchto tří exkluzivních rumů. Těšíme se na vaše zvídavé dotazy, překvapivé momenty při každém doušku a hlavně na to, že si společně užijeme netradiční zážitek. Zamluvte si své místo v jedné z prodejen ještě dnes.