Značka kubánských rumů Facundo vznikla jako tajný projekt s cílem vytvořit ultra prémiovou řadu rumů z rozsáhlých a vzácných soukromých zásob Bacardí. Výsledkem jsou čtyři rumy, z nichž byl každý vytvořen z rodinných zásob 300 variant rumů: Facundo Neo, Facundo Eximo, Facundo Exquisito a Facundo Paraiso.

Prémiové rumy Facundo

Prémiový rum Facundo Neo z řady Bacardí je jedním z nejstarších bílých rumů na světě. Je blendem středních až plných rumů stařených v dubových sudech až po dobu 8 let. Díky šetrnému míchání a filtraci přes dřevěné uhlí má Facundo Neo jemný komplexní profil s delikátním závěrem. Rum má lehce ovocné aroma. Můžete v něm cítit banány, mandle a čerstvě řezanou trávu, ale také květinové tóny připomínající vanilkové orchideje. Rum Facundo Neo si vychutnáte dobře vychlazený, výborně se ale hodí i do koktejlů. Třeba do osvěžujícího Jahodového Daiquiri.


Namíchejte si jahodové Daiquiri

Dalším rumem z prémiové řady Facundo je rum Facundo Eximo. Jako jediný rum z tého řady se míchá ještě před stařením. Maestro de Ron precizně namíchá směs, která více než 10 let zraje v jemných dubových sudech. Rum Facundo Eximo má výraznou mahagonovou barvu a aroma s tóny karamelu a vlašských ořechů. Navazuje na ni plná a velmi jemná chuť s výraznými tóny vanilky, kakaa s náznakem kouře. Facundo Eximo má dlouhý a plný závěr. Podává se čistý nebo na velké kostce ledu. Na láhvi rumu Facundo Eximo jsou nápadné sluneční paprsky, které odráží zlatou éru Kuby.

Rum Facundo Exquisito je považován za nejelegantnější směs z řady Facundo. Tento kubánský rum je směsí rumů Bacardí od 7 do 23 let. Má velmi bohatou, vyváženou a sladkou chuť s tóny vanilky, skořice, karamelu a sušeného ovoce. Po namíchání je uložen v sherry sudech po dobu minimálně jednoho měsíce, díky čemuž získává mimořádně jemný a teplý závěr. V důsledku odpařování během staření je ho vyrobeno pouze omezené množství. Rum Facundo Exquisito servírujeme čistý nebo na velké ledové kouli.

Posledním rumem z řady Facundo je luxusní rum Facundo Paraiso. Tento kubánský rum je pečlivě vybranou směsí z nejjemnějších a nejlepších distingovaných rumů ze soukromé sbírky rodiny Bacardí. Facundo Paraiso tvoří směs s nejvyšším množstvím starých rumů typu „reserve“ z celé kolekce Facundo. Na závěr dozrává ve francouzských sudech po koňaku kategorie XO – některé z nich jsou i 60 let staré a dodávají rumu výjimečně bohatou a vynikající chuť. Rum Facundo Paraiso má tmavě jantarovou barvu, výrazné aroma karamelizované vanilky, páleného dubu s náznaky muškátového oříšku a chuť sladkého ovoce, medu a marcipánu. Tento špičkový kubánský rum podáváme čistý, kdy nejvíce vynikne jeho výjimečně plná chuť.