Blog Global Wines & Spirits

Rumový festival 2021

Červen je v Global Wines & Spirits měsícem RUMU! Čtvrtý ročník našeho rumového festivalu je tu! Máme pro vás opět připravené zajímavé akce, nabídky, živé degustace a novinky. Objevte nové chutě, využijte akčních nabídek a zastavte se na našich prodejnách i na řízených degustacích.

Před nákupem velké lahve

Ochutnávky na prodejnách

Letos vám již po čtvrté představíme náš Rumový festival. Je to unikátní příležitost, jak ochutnat desítky rumů, které pak můžete výhodně nakoupit. Na každé z našich prodejen máme připraveno přes 20 lahví, které můžete ochutnat. Náš proškolený personál vám pomůže s výběrem a rád nabídne degustační porci vzorků, o které budete mít zájem.

Degustační sady

Nemůžete ochutnat na prodejně, ale rádi byste stejně něco ochutnali, třeba v pohodlí a klidu domova? Zkuste degustační sady! Můžete vyzkoušet kompletní nabídku značky Dos Maderas. Staření v sudech po 20ti letých sherry vám ukáže kouzlo tohoto španělského klenotu. Dos Maderas již znáte? Nevadí, co třeba duši nádherné Kostariky a značky Centenario? Staticky i Solera Systemem stařené rumy, to vám tato degustační sada nabídne. Rum bez přidaného cukru, přímo ze štávy cukrové třtiny, tedy Agricole, staticky stařené, to je Depaz a jeho výběr 4 rumů. Ochutnáte i nestařenou blanco variantu, která se v České republice neprodává.

Akční nabídky

Rumový festival je po celý měsíc doprovázen řadou slevových akcí a zajímavých balíčků. Připraveny jsou pro vás dárečky, jako jsou skleničky, miniatury, čokoláda, doutníky a další drobnosti. Sledujte náš e-shop a nenechte si ujít zajímavé nabídky.

Akční balíčky

Řízené degustace

Ochutnávkami na prodejnách nebo doma to ale nekončí. Díky zlepšení covidové situace, se budeme moct opět setkat i "na živo". Připravili jsme 3 různé degustační večery a samozřejmě vše proběhne podle platných vládních nařízení. Svůj rumový zážitek můžete posunout zase ještě o několik úrovní výš. Degustace budou probíhat ve středu na naší prodejně v Praze Karlín a máme i termín ve čtvrtek na prodejně v Brně. Počet míst je omezen na 12 lidí v jeden termín. Degustaci povede náš zkušený školitel a ambasador Martin Chvátal, kterého možná již znáte z našich webinářů. Můžete si vybrat ze tří typů degustací:

  • Klasická degustace
  • VIP degustace
  • Rumové elixíry

Přehled všech vstupenek

Klasická degustace

Na naší klasické degustaci ochutnáte celkem 8 vzorků, které jsme pro vás pečlivě sestavili tak, abyste dokázali poznat styl rumu, který vám sedí nejlépe. Pomůžeme vám tak s výběrem rumu, který budete pít rádi a s chutí. Chuť je totiž u každého trochu jiná a postupně se vyvíjí. Co chutná jednomu, nemusí chutnat druhému. A co vám chutnalo loni, tak letos už možná bude chtít posunout někam jinam. Klasická degustace je vhodná pro každého, kdo si chce srovnat chutě a poznat různé styly rumu - od suchých dřevitých tónů, přes šťavnaté ovoce nebo jemné tóny vanilky a mandlí.

Degustace se koná 16. 6. od 18:00 na prodejně v Karlíně.

Pokud se chcete na naší degustaci dostavit v Brně, tak pro vás máme termín 24. 6. od 17:00.

Cena klasické degustace je 450 Kč. Doporučujeme i jako dárek nebo zážitek s partnerem nebo přáteli.

VIP degustace

Pro fajnšmejkry jsme si potom připravili VIP degustaci skutečně prémiových rumů vyšší cenové kategorie. Jedná se o exklusivní výběr těch nejprestižnějších rumů v našem portfoliu, včetně kousků, které se vyrábějí jen v limitovaném množství. Běžný smrtelník se k takovému výběru rumů dostane jen málokdy. Vy si tuto degustaci můžete užít společně s námi, s výkladem Martina Chvátala, a to v prostorách prodejny Praha Karlín a Brno.

Celkem se můžete těšit na 6 degustačních vzorků, z nichž každý má své jedinečné kouzlo a důvod, proč se dostal do naší kategorie VIP. Nebudeme tedy porovnávat jednotlivé lahve mezi sebou, ale společně s vámi ochutnáme ty nejlepší rumy, kterými se jednotlivé značky chlubí a na trh pouští jen jejich omezené množství .

Praha - prodejna Karlín 23. 6. od 18:00

Brno - 24. 6. od 19:30

I my máme omezený počet míst na 12 a zatím vypsané pouhé dva termíny - jeden pražský a jeden brněnský. Proto s nákupem neotálejte příliš dlouho, ať už chcete na degustaci dorazit sami, s přáteli nebo ji věnovat jako dárek milovníkovi rumu, kterého chcete potěšit. Cena vstupenky na VIP degustaci je 1.500 Kč. Ke každé zakoupené vstupence dostanete jako malou pozornost miniaturu lahve Dos Maderas Luxus, který také bude součástí degustačního večera.

Musíme vás ovšem varovat. Riziko, že se do těchto rumů zamilujete, je vysoké!

Rumové Elixíry

Rumové elixíry obsahují menší % alkoholu (méně než 37,5%), výrazně více cukru než je u rumů běžné (více jak 20g cukru/1l), a jsou dochucovány – medem, kořením, maceráty ovoce apod. Díky tomu se z nich stává sladká tečka, dezert, náš malý sladký hřích, který si můžeme vychutnat nejenom po dobrém jídle. Lákají vás tyto lahodné sladké neřesti? Tak je pojďte společně s námi ochutnat!

Na rumové elixíry doražte 30. 6. na prodejnu v Karlíně od 18:00.

Cena Elixírové degustace je 350 Kč. Doporučujeme i jako dárek nebo zážitek s partnerem nebo přáteli.

Těšíme se na vás!

Martin_Chvatal_Dos_Maderas_Luxus

Martin Chvátal - váš průvodce všemi degustacemi