Aktuality Global Wines & Spirits

Prožijte delikátní listopad s vinařstvím Torres

Úsilí a vášeň po pět generací věnuje rodina Torres vínu. Od roku 1870 pečuje o své jedinečné odrůdy a půdu, která jim v nejen oblastech španělského Penedès, Ribera del Duero, Catalania, Priorat a Rioja oplátkou za tvrdou dřinu obětavost a nadšení dává jedinečná vína. S jejich věhlasem, chutí a mnoha oceněními předčí i ta nejlepší světová vína.

Torres synonymem tradice, odpovědnosti a inovace

Téměř před 150 lety spustil zakladatel vinařství Jamie Torres Vendrell doslova lavinu, která vedla jak k inovátorskému, tak geografickému růstu celé produkce. O 34 let později už v jejich vinařství poobědval někdejší král Alfons XIII. A jak jinak než stylově – rovnou v dřevěném sudu o objemu 500 000 litrů. 

Ve stejně neohroženém stylu celá produkce Torres rostla a sílila a překonala i těžké časy občanských a světových válek. V roce 1954 uvedli, dnes velmi oblíbené, první víno s názvem Sangre de Toro, tedy „býčí krev“. V roce 1970 pak vyhrálo víno Torres Gran Coronas ve slepé degustaci nad prestižními francouzskými odrůdami Bordeaux. Od té doby vinařství sbíralo jedno ocenění za druhým. V roce 1979 rodina rozšířila své působení pod vedením Bodegase Torrese do Chile, kde vzniklo vinařství pod názvem Miguel Torres Chile a jejich první nemovitost i víno vyrobené v této zemi – Santa Digna. A netrvalo dlouho a výroba se pod vedením Marimar Torres rozrostla o nové vinice i v Kalifornii. Zde rodinnou tradici rodiny Torres hledejte pod názvem vinařství Marimar Estate a v jeho vinicích plných skvělých odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Parellady.
 

Prohlédnout vína Torres v akci

 

Miguel A. Torres jako prezident vinařství TorresI dnes stojí za rodinným vinařstvím už osmasedmdesátiletý Miguel A. Torres jako prezident vinařství a ani zdaleka se nezdá, že by se chystal na odchod do důchodu

Listopad s vinařstvím Torres

Po celý listopad je nabídka vinařství Torres k zakoupení s 10% slevou z původní ceny. S akční cenou nakoupíte vína nejen na prodejnách, ale i na e-shopu. V listopadu také tato prestižní vína ochutnáte na prodejnách. Proto se určitě zaměřte na svou nejbližší prodejnu a nezmeškejte tuto špičku španělské produkce. Za jeden týden budete moci ochutnat dokonce 14 druhů a vybrat si svého favorita.
 

Pohlídám si ochutnávku na prodejně

 

Největší špičky k ochutnání na prodejnách

Vyzkoušejte bestsellery značky Torres k ochutnání na prodejnách. Jde o typické představitele, u kterých s jejich nákupem získáte lahodnou a nezapomenutelnou chuť za skvělou cenu.

Vychutnejte s námi delikátní vína Torres na degustaci

Letošní listopad vás zavedeme do španělského vnitrozemí, kde vznikají ty nejdelikátnější kusy vín pod značkou Torres. Sejdeme se na exkluzivní volné degustaci na prodejně GWS v Brně. Během večera ochutnáte celkem 14 vín z rodinného vinařství Torres. Celý večer završíme ochutnávkou vlajkové lodi vinařství – proslulým Torres Mas La Plana v běžné hodnotě 1 569 Kč za lahev.

Exkluzivní vína ochutnáte ve volné degustaci, tedy sami si určíte tempo a jak dlouho se u kterého kusu zastavíte. Vstupenku na akci pořídíte za 500 Kč na e-shopu. Kapacita termínu je omezená na 25 míst. Proto neváhejte a objednejte si vstupenku online. 

Exkluzivní listopadová degustace s Torres v Brně

Kdy dorazit: 21. 11. 2019
Kdy se degustuje: 17:00-18:30
Kde se sejdeme: Global Wines & Spirits Brno, Štefánikova 126/56
Vstupné: 500 Kč
 

Ochutnejte 14 výjimečných druhů vín Torres na exkluzivní volné degustaci

Vinice Torres v oblastech španělského PenedèsRozloha vinic rodiny Torres je v dnešní době 1 340 hektarů. Ve sklepech skladují víno k nazrávání ve více než 12 tisících dřevěných sudech

Torres mezi prvními 50 nejlepšími vinicemi světa k návštěvě i ochutnávce vín

Nedávno zveřejnili tvůrci prestižních seznamů žebříčky 50 nejlepších světových restaurací a barů. Tyto seznamy rozlišují i vinařství, která kromě vlastních degustací stojí za to navštívit i díky prohlídkám vinařství a samotného procesu výroby. Z 1 500 nominovaných vinic z celého světa se vinařství Torres za rok 2019 umístil na 28. příčce ze všech úžasných míst, kde nejen ochutnáte skvělé víno a jídlo, ale dozvíte se spoustu informací o stoletém rodinném způsobu výroby vína. Mimo to se zde dozvíte i o tom, jak se rodinná výroba snaží aktivně pomáhat životnímu prostředí a den ode dne snižuje své emise CO2 na láhev. Mezi lety 2008 a 2018 se podařilo toto množství snížit o 27,6 % a od roku 2020 si slibují dosáhnout hranice 30 %.
 

Prohlédněte si jak v Torres oslavují život, starají se o Zemi a pokračují v odkazu značky

 

Všechna vína Torres v akci