Washington State

Vinařský region Washington se nachází na západním pobřeží USA asi 1000 km na sever od Napa Valley (Washington D.C. - hlavní město USA leží na východním pobřeží). Region leží přibližně ve stejné zeměpisné šířce jako velké francouzské vinařské oblastiBordeaux a Burgundsko. Patří mezi devět federálně uznaných vinařských oblastí.

Odrůdy ve vinařské oblasti Washington State

K výrobě se zde používá více než 15 druhů odrůd révy vinné, v poměru 57% červené a 43% bílé. Kaskádové pohoří dělí Washington do dvou odlišných klimatických pásem. Podnebí jednotlivých vinařských oblastí ve Washingtonu se dramaticky liší. Historie zdejšího vinařství není zdaleka tak dlouhá, jako v Evropě.

Krátká historie Washington State

První vinice byly vysázeny v roce 1825 ve Fort Vancouver. Do roku 1910 vinice rostly v téměř všech částech regionu dle původního vytyčení pozemků prvních osadníků - většinou Francouzů, Němců a Italů. V roce 1920 přišla prohibice, která utlumila masivní rozmach vinařského průmyslu, ale paradoxně napomohla vzniku rodinných vinařských farem. Po skončení prohibice bylo v celém regionu 42 vinařství.

Moderní historie začíná v šedesátých letech minulého století. Dnes dosahuje celý vinařský průmysl ročního objemu ve výši 3 miliard dolarů, zaměstnává přes 14,000 lidí a ročně sem za vínem přicestuje téměř 2 miliony turistů. Na 12,500 ha zde najdeme 650 vinařských producentů a více než 350 pěstitelů suroviny.