Mas la Chevaliére je vinařství, patřící do „rodiny“ vinařských domů Laroche, v tomto případě v jižní Francii v regionu Languedoc- Roussillon. Michel Laroche pozoroval zájem o vína z jižní Francie již od poloviny 80 let minulého století. Mas la Chevaliére pak získal v roce 1995.

Oblast a odrůdy vinařství Mas la Chevaliere

Vinařství má 40 hektarů vinic, které se rozkládají po území celého regionu, což nabízí velké množství odlišných terroirů, umožňující pěstování rozmanitých odrůd vína. Ideální podmínky jsou zde tak pro pěstování Chardonnay nebo Pinot Noir (vinice jsou v chladnějších částech a vyšších nadmořských výškách), na slunečných vinicích s vyšším obsahem jílů nebo břidlice v podloží se zase daří odrůdám jako Syrah, Merlot nebo Grenache.

Další vinice jsou pod vlivem chladnějšího podnebí v blízkosti mořského pobřeží - ideální pro Sauvignon Blanc nebo Viognier, naopak teplé mikroklima umožňuje dokonalé vyzrání odrůdám Cabernet Sauvignon nebo Mouvèdre. Pro každou odrůdu zde hledají ideální podmínky - roli hraje orientace vinic, nadmořská výška atd. - což je základním předpokladem pro výrobu odrůdově výrazných vín.