Vinařství La Scolca bylo založeno mezi lety 1917 – 1919. V té době vinařství koupil pradědeček současného majitele Giorgia Soldatiho, který dnes společnost vede se svou dcerou Chiarou. Na pozemku původně stála stará farma, která dobře sloužila i jako rozhledna.

Odsud i samotný název vinařství La Scolca, neboli „Podívej se do dálky“. Také příjmení Soldati je symbolické. Znamená „vojáci“ a odráží hrdost a houževnatost majitelů.

V roce 1919 byla v době nákupu půda částečně využívána pro pěstování obilí a část byla zalesněná. Rodina Soldati měla propracovaný plán vysadit odrůdu Cortese do oblasti, ve které se tradičně pěstovalo pouze červené víno. Giordio Soldati vytvořil mimořádnou sadu vín a díky tvrdé práci i moderním technologiím se vinařství La Scolca zařadilo mezi jedno z nejznámějších vinařství v oblasti Gavi.

Ideální podmínky pro víno Gavi

La Scolca má své vinice v nejkrásnějších lokalitách okresu Rovereto. Společnost spravuje plochu asi 50 ha vinic, sestávající z asi 200 km řádků vinné révy. Mořský vzduch, plné slunce, chlad a minimální výskyt rosy. Všechny tyto prvky vytvářejí ideální podmínky pro plné a správné zrání hroznů. V kombinaci se správnými postupy a technologiemi zde vzniká to nejlepší víno této oblasti - „Gavi dei Gavi“ ®.

Víno Gavi vyrobené z odrůdy Cortese vzniklo v padesátých letech právě ve vinařství La Scolca a od té doby se stalo klasikou. „Gavi dei Gavi“ ® je víno, které překvapí a nadchne. Je hluboce svázané se svým původem a zemí. Kombinuje jemnou vůni se silnou povahou a velkou osobností. Je svěží, ovocné a plné chutí.

Dokonalost od začátku do konce

K výrobě vynikajícího vína je potřeba vynikajících hroznů. Vinice po vinici se sklízí samostatně v době dokonalé zralosti hroznů. Díky pomoci počítačového systému se kontroluje původ hroznů a nedochází tak k míchání moštů z různých míst. Etikety Gavi se liší podle vinic různého věku. Bílá etiketa pochází z dvacetiletých vinic a černá etiketa ze šedesátiletých vinic.

Sklizeň se provádí obvykle ručně. Hrozny se shromažďují v koších a poté se vykládají do malých přívěsů.

Po celou dobu zpracování a následně uskladnění vína je dbáno na vysoký standard všech prováděných úkonů. Vy si tak na konci celého procesu můžete vychutnat víno té nejvyšší kvality.