Váš košík je prázdný
[gavi dei gavi eticheta nera]
729 Kč
972 Kč/l
Získejte lepší cenu Nakupte nad 6 000 Kč s DPH a získejte lepší cenu 699 Kč
Zobrazit dostupnost v 14 prodejnách
Kód produktu: 212101
Nákupem získáte 50 bobulí.
| Výrobce: | La Scolca |
|---|---|
| Země původu: | Itálie |
| Vinařská oblast: | Italská vína Piemonte |
100% Cortese, jehož hrozny pochází z nejprestižnějších vinic vinařství La Scolca. Zlatavá barva s odlesky. Koncentrovaná, plná a elegantní vůně s tóny máslových sušenek, čerstvého pečiva a tropického ovoce. Dlouhá, minerální a jemná chuť s celou paletou ovocných tónů. Toto víno je považováno odborníky za jedno z nejlepších Gavi dei Gavi. Příjemně doprovodí rafinované pokrmy z ryb.
| Obsah alkoholu: | 12 % |
|---|---|
| Objem: | 0,75 L |
| Obsah cukru: | Suché |
| Druh vína: | Bílé víno |
| Odrůda vína: | Cortese |
| Klasifikace: | DOCG |
| Konzumace: | po 2. roce |
| Ročník: | 2024 |
| Dekantace: | ne |
| Archivace: | 2-8 let |
| Počet v kartonu: | 6 ks |
| Kategorie, třída: | 5 |
| Intenzita: | 4 |
| Složení: | obsahuje siřičitany |
| Energetická hodnota: | 291 Kj / 70 Kcal |
|---|---|
| Sacharidy: | 0,8 g |
| z toho cukry: | 0,1 g |
| Tuky: | 0 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny: | 0 g |
| Bílkoviny: | 0 g |
| Sůl: | 0 g |
Hrozny, kyseliny (kyselina citronová), stabilizátory (arabská guma), antioxidanty (kyselina L-askorbová), konzervanty (siřičitany), rektifikovaný moštový koncentrát. Plněno v ochrané atmosféře.
Vinařství La Scolca bylo založeno mezi lety 1917 – 1919. V té době vinařství koupil pradědeček současného majitele Giorgia Soldatiho, který dnes společnost vede se svou dcerou Chiarou. Na pozemku původně stála stará farma, která dobře sloužila i jako rozhledna.