Blog Global Wines & Spirits

Degustace s moravskými vinaři ve Zlíně

Přinášíme jedinečnou příležitost pro všechny milovníky vína! Na naší prodejně ve Zlíně jsme pro vás připravili sérii degustací přímo s vinařem, máte tak jedinečnou příležitost se osobně potkat s moravskými vinaři a ochutnat jejich skvělá vína.

Termíny

23. 4. 2024 Bio vinařství Špalek degustace již proběhla
16. 5. 2024 Vinařství Sedlák vstupenky v prodeji
23. 5. 2024 Vinařství Moravíno vstupenky v prodeji
30. 5. 2024 Vinařství Thaya vstupenky v prodeji
6. 6. 2024 Vinařství Mádl vstupenky v prodeji

Degustace začínají vždy v 19:00 a budou trvat zhruba 1,5 hodiny. Vždy se můžete těšit na 10 vzorků, kterými vás vinař postupně provede. Těšit se také můžete na drobné občerstvení. Každá z degustací má kapacitu do 16 míst.

Koupit vstupenku

Vinařství Špalek

Rodinné vinařství, které se může pyšnit označením BIO. Hospodaří na 12 ha vinic na Kraví Hoře u Znojma a kromě tradičních bílých, růžových a červených vín vyrábí i speciální vína jako je ledové víno, vína zrající na kvasnicích a v dubových sudech (Sur lie), vína likérová (Šaler) a naturální vína ze šlapaných hroznů a kvašená divokými kvasinkami (Edelspitz). Jejich vyhlášeným červeným vínem je rodinné cuvée Gryllus, zrající rok v malých dubových sudech.

Degustací 23. 4. vás provedl sám pan Marek Špalek. 

GWS_Spalek

Vinařství Sedlák

Rodinné vinařství Sedlák má vinice pouze v katastru obce Velké Bílovice z velkopavlovické vinařské podoblasti. Mladí pokračovatelé rodinného vinařství Sedlák, bratranci Milan a Jaroslav, navazují v předávání zkušeností svých otců již čtvrtou generací. Již v roce 1918 postavil ve Velkých Bílovicích pradědeček František Sedlák první sklep. Tímto je také datován zrod samotného vinařského rodu. 

Snahou vinařství je produkovat originální vína vysoké kvality. Při výrobě kladou důraz na šetrnost a minimální zásah do celého procesu. Jen tak má víno možnost projevit podmínky terroiru, ze kterého pochází. Mezi hlavní pěstované odrůdy patří Veltlínské zelenéNeuburské, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Tramín červený. Mezi červené pak Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Rulandské modré a Merlot.

CZE - Sedlák - Milan Sedlák

Vinařství Moravíno

Sídlící ve Valticích, Moravíno již dlouho spojuje svou historii s excelencí ve vinařství. Jeho výjimečnost spočívá nejen v krajině, ale i ve spojení Lednicko-Valtického areálu se sousedním Dolním Rakouskem. Vinařství se vyznačuje odpovědným přístupem ke kvalitě, což se odráží v oceněních jako titul Champion na prestižních výstavách. Moravíno spravuje 34 hektarů vlastních vinic a každoročně vinařství rozšiřuje o nové vinice. 

Degustací vás provede spolumajitelka vinařství a dcera zakladatele, Dagmar Kopečková, 

CZE - Moravíno - Dagmar Kopečková

Vinařství Thaya

Nenechte si ujít jedinečnou degustaci vinařství Thaya - Vinařství roku 2023! 

Na kraji obce Havraníky, nedaleko působivého toku řeky Dyje, se nachází progresivní vinařství Thaya - Vinařství roku 2023. Svůj název nese právě po řece Dyji. Vinice leží ve znojemské vinařské podoblasti. Vinařství Thaya v současné době obhospodařuje 105 ha vlastních vinic. Vinice se nacházejí v katastru pěti obcí Znojemského regionu: Hranice, Šatov, Havraníky, Vrbovec a Dyjákovičky.

Hlavním kritériem při výrobě vína je dosažení té nejvyšší možné kvality. Vinice jsou proto obhospodařovány ve vyšším stupni integrované produkce a některé vinice jsou v ekologickém režimu. Následují šetrné práce v souladu s místními podmínkami a úprava keřů pro nižší výnos a vysokou a stabilní kvalitu. Tyto kroky napomáhají dlouhověkosti révových keřů. Starší keře mají obrovský potenciál pro velká vína. 

Degustací vás provede Radim Putyera. 

DSC_1620

Vinařství Mádl, "Malý vinař"

Název “MALÝ VINAŘ” vyjadřuje především doslova hravý vztah k révě vinné, vínu a lidem. I když produkují přes 200 000 ks lahví ročně, mají dokonalý přehled o každém keři révy z našich 20 ha vinic, o každém vínu ať už v sudu nebo betonové nádobě. Milovníkům vína nabízí poctivá vína, která, jak věřé, podporují dobrou náladu a veselý pohled na svět! 

Degustací vás provede sám David Mádl. 

CZE - Mádl - David Mádl

 

Koupit vstupenku