Château se nachází přímo v srdci regionu Provence a je jedním z nejstarších v regionu (zmínky už ve 12. století). Současnou podobu, inspirovanou vilami v Toskánsku, dostal zámek v polovině 19 století.

Odrůdy oblasti Chateau d´Esclans

Současný majitel, Sacha Lichine, koupil zámek v roce 2006. Dnes k němu patří 44 hektarů vinic, celková rozloha pozemků je pak téměř 270 hektarů. Hlavní zde pěstovanou odrůdou je Grenache, následovaná odrůdou Vermentino. Dalšími pak jsou Cinsault, Merlot, Mourvèdre, Syrah a Tibouren.

Zámek je pověstný svými starými vinicemi Grenache – některé jsou až 90 let staré. Začátkem tisíciletí bylo růžové víno pouze na okraji zájmu – to se v posledních letech dramaticky změnilo. Přispěla k tomu i vína z Château d’Esclans.

Dnes se vyvážejí do více než 100 zemí světa a celá produkce představuje až 20 % celkové výrobní kapacity růžových vín z Provence. Zvláště Whispering Angel, bestseller ze sortimentu Château d’Esclans, změnil vnímání celé kategorie a toto víno je dnes ztělesněním životního stylu – s výrazným vlivem hlavně na trhu v USA.

Největší vinařská aplikace ViVino (35 milionů uživatelů) zvolila Whispering Angel jedním z nejlepších vín světa na Wine Style Awards 2019.