Šampaňský dům Deutz se řadí mezi nejprestižnější francouzská vinařství. Sídlí na svazích slavných vinic v Ay a patří mezi nejstarší členy prestižního Club des Grandes Marques, který sdružuje 24 nejvýznamnějších šampaňských domů. Víno Deutz je mimořádně elegantní francouzské šampaňské, které se vyznačuje delikátním perlením a velmi dobrým vyzráváním.

Historie vinařství Champagne Deutz

Historie francouzského vinařství Champagne Deutz sahá až do roku 1838, kdy bylo založeno dvěma německými velkoobchodníky Williamem Deutzem a Pierre-Hubertem Geldermannem. Jejich cílem bylo vyrábět špičkové šumivé víno a kde tedy jinde nakoupit vinice, než v renomované oblasti Champagne. Netrvalo dlouho a značka Champagne Deutz se dočkala mezinárodního uznání. V současné době vlastní přes 40 hektarů vinic a jejich produkce činí až dva miliony lahví.

Šampaňský dům Deutz, račte vstoupit.Šampaňský dům Deutz, račte vstoupit.. Zdroj: https://www.facebook.com/champagnedeutz/photos

Šampaňské víno Deutz

Šampaňské Deutz vzniká tzv. šampanizací, což je technicky náročná metoda druhotného kvašení vína v uzavřené lahvi. Touto metodou se vyrábí až devět typů šampaňského a výsledkem jsou sofistikovaná vína vyznačující se jemným perlením a vyváženou chutí, kterou podkresluje příjemná mineralita a pevná kyselinka. 


Nahlédněte do zákulisí výroby šampaňského Deutz

Deutz Brut Classic

Příležitostí ke kvalitnímu přípitku není nikdy dost a pokud sáhnete po sofistikovaných šampaňských značky Deutz, nebudete litovat. Ochutnejte například delikátní, živé a skvěle vyvážené šampaňské Deutz Brut Classic. Toto cuvée odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier vás okouzlí svou osvěžující citronovou vůní a jemnou pěnou. V chuti můžete zaznamenat stopy meruněk, zralých jablek a kouřově minerálních tónů. Víno Deutz Brut Classic druhotně kvasí v lahvi tři roky a vychutnat si ho můžete třeba s marinovanými krevetami.

Deutz Brut ClassicDeutz Brut Classic. Zdroj: https://www.facebook.com/champagnedeutz/photos