Blog Global Wines & Spirits

Young Chef Academy 2024/25

S. Pellegrino uvádí: 6. ročník prestižní soutěže pro kuchaře mladší 30 let – Young Chef Academy 2024/25. Soutěž všem účastníkům otevírá „dveře do světa“ a dává jim příležitost zviditelnit své dovednosti před špičkami v oboru, a zdokonalovat je pod vedením zkušených mentorů, kteří budou soutěžící jednotlivými koly provázet.

Chci se přihlásit Chci poradit s přihláškou 

SP Chef Academy

Od 21. února do 19. června 2024 se mohou mladí kuchaři přihlásit do celosvětově proslulé soutěže S.Pellegrino Young Chef Academy 2024/25 a představit svou gastronomickou vizi a kreativitu ve formě originálního pokrmu. Minerální voda S.Pellegrino, která je ve světě tradičně spojena se špičkovou gastronomií si klade za cíl touto soutěží a celou iniciativou S.Pellegrino Young Chef Academy objevit novou generaci mladých, talentovaných kuchařů, kteří mají potenciál posouvat hranice gastronomie a prostřednictvím jídla vytvářet pozitivní změny ve společnosti.

Velká příležitost je to nejen pro samotné mladé kuchaře, ale také pro českou gastronomickou scénu, jako takovou. Prostřednictvím českých reprezentantů na sebe může upoutat pozornost globální gastronomické komunity, z čehož potom může dlouhodobě těžit.

Přihlašovací proces je tvořen několika kroky. Prvním z nich je registrace soutěžícího. Tím si vytvoří vlastní zaheslovaný účet, ve kterém může následně vyplňovat další náležitosti. Nejdůležitější z nich je recept na originální pokrm a s ním spojená osobní vize. Vše je třeba vyplnit v angličtině, lze to dělat postupně, jednotlivé kroky v uživatelském rozhraní ukládat, opakovaně se k nim vracet a případně je upravovat.

Patrik Bečvář - SP Chef Academy

Patrik Bečvář, účastník soutěže 2015

„Pamatuji si, že v přihlášce bylo třeba vyplnit recept hodně do detailu. Použité ingredience, jejich množství, detailní postupy a potřebné vybavení. Myslím si ale, že důležitou roli hraje i „Personal Belief“, tedy příběh, vize, inspirace spojená s receptem, která může při hodnocení přihlášek rozhodovat.“ říká Patrik Bečvář, úspěšný účastník S.Pellegrino Young Chef Academy 2015, kapitán Národního týmu AKC ČR a šéfkuchař hotelu Královka v Bedřichově.

Přihlášky z celého světa posuzuje Mezinárodní škola italského kulinářského umění – ALMA, která z uchazečů vybere postupující do regionálních finálových kol, konaných napříč světem ve druhé polovině roku 2024. Jejich vítězové potom poměří své kuchařské dovednosti na Grand Finale v Miláně a utkají se tak o titul S.Pellegrino Young Chef Academy 2024-25 Award.

Poslední ročník (2022-2023) zaznamenal rekord v účasti s více než 166 šéfkuchaři, kteří soutěžili v 15 regionech po celém světě.

San Pellegrino - Chef Academy

V rámci soutěže budou uchazeči soutěžit kromě hlavního titulu také o tři další ceny. Ty ocení různorodé názory a přístupy mladých kuchařů k vytváření pozitivní společenské změny prostřednictvím jídla:

SP (1)

Cena S.Pellegrino za sociální odpovědnost

Hlasuje o ní Asociace udržitelných restaurací, která provozuje Food Made Good, program a globální komunitu pro podporu udržitelnosti v pohostinství, vítězné jídlo bude reprezentovat princip, že jídlo je nejlepší, když je výsledkem sociálně odpovědných přístupů, zahrnujících zdroje, sociální a environmentální požadavky.

AP

Cena Acqua Panna za propojení v gastronomii

Hlasuje o ní porota mentorů, vítěz této ceny připraví jídlo, které reprezentuje kulinářské dědictví rodného regionu šéfkuchaře. Jídlo by mělo zdůraznit tradiční kulinářské postupy a osobní moderní vizi, poskytující spojení mezi minulostí a budoucností.

SP AP finedining

Cena Fine Dining Lovers Food for Thought

Hlasuje o ní online komunita Fine Dining Lovers, tato cena bude pro mladého kuchaře, který nejlépe reprezentuje své osobní přesvědčení pomocí svého osobitého jídla.

Přečtěte si podrobná pravidla soutěže a neváhejte se přihlásit. Třeba to budete právě vy, kdo se stane příštím vítězem soutěže S.Pellegrino Young Chef Academy.

 

Chci se přihlásit Chci poradit s přihláškou