Vše o víně Global Wines & Spirits

To nejlepší z portugalských vinic

Tradice výroby portského vína je spjata se společností Real Companhia Velha, která dnes patří mezi nejvýznamnější vlastníky vinic v regionu Douro. Společnost již oslavila přes 260 let své existence a nepřetržité produkce portských vín. Kouzelné údolí řeky Douro vás nadchne krásnou přírodou. Navštivte s námi jeden z nejstarších chráněných vinařských regionů a podlehněte chuti věhlasných portských vín.

Z historie Real Companhia Velha

Společnost Real Companhia Velha je výjimečná svou historií, provázanou s výrobou portského vína. Roku 1756 portugalský král José I. zakládá, vydáním Královské Charty, společnost Real Companhia Velha. Důležitost společnosti postupně roste, spolupracuje s většinou královských rodin, které se postupně střídají na portugalském trůně. 

V roce 2016 oslavila Real Companhia Velha 260 let své existence a nepřerušené produkce portských vín. Bohatá historie předurčuje společnost k určitému závazku do budoucna.

Quinta das CarvalhasQuinta das Carvalhas

Křížem krážem po regionu Douro

Výjimečnost přírodních a klimatických podmínek regionu Douro společně s tradičním specifickým způsobem výroby dávají portským vínům punc jedinečnosti. Vzhledem ke své unikátnosti tvoří lokální víno jeden z hlavních pilířů portugalského kulturního dědictví. Historie vinařského území sahá až do období Římské říše. Pro vinařství v této oblasti je typická výroba portských vín. Společnost Real Companhia Velha dnes patří mezi nejvýznamnější producenty a největší vlastníky vinic v regionu.

K nejproslulejším Quintas - jak se v Portugalsku říká vinicím ležícím v těch nejlepších polohách, patří Quinta das Carvalhas, Quinta do Casal da Granja, Quinta de Cidrô, Quinta dos Aciprestes a Quinta do Carvalhal. Samotné víno zraje ve starodávných sklepích ve Vila Nova de Gaia. Na ploše 180 000 m2 je tady uloženo na 40 milionů litrů vína.

Quinta das Carvalhas

Spolumajitel a prezident společnosti Pedro Silva Reis navázal na prácí svého otce. Důsledně sleduje práci ve vinicích, zároveň dohlíží na kvalitu pěstovaných hroznů a vyráběných vín. Quinta das Carvalhas se nachází na levém břehu řeky Douro. V současnosti je jednoznačně největší Quintou v celé oblasti. Vinice pokrývá celý svah s výhledem na řeku a na jeho vrcholku se tyčí usedlost Casa Redonda, kterou můžete shlédnout ze širokého okolí. Quinta das Carvalhas patří nepochybně mezi klenoty nejen společnosti Real Companhia Velha, ale celého regionu.

Royal Oporto - výběr portského

Real Companhia Velha je producentem vynikajícího světoznámeho druhu portského vína Royal Oporto. Portské víno je víno fortifikované neboli dolihované. I když se ve světě vyrábí mnoho vín portského stylu, název Port nebo Porto může být použit pouze v souvislosti s víny z portugalského regionu Douro. Typicky se jedná o červené víno s vyšším podílem zbytkového cukru. Objevuje se v suché, polosuché nebo také bílé variantě.

Royal Oporto Tawny

Tawny je celosvětově nejoblíbenějším druhem portského. Jantarová barva se snoubí s plnou vůní, zralá chuť je podtržena jemností, dosaženou zráním v dubových sudech. Výrobce Royal Oporto nechává toto Tawny zrát po dobu 5 let - to je podstatně déle než činí konkurence, která dodržuje pouze 3 roky předepsané zákonem. 

Royal Oporto Tawny 20 YO

Tawny 20 YO je výsledkem dlouhého zrání v dubových sudech. Průměrné stáří použitých vín je 20 let. Pro výrobu se využilo odrůd Tinta Francesca, Tinta Carvalha, Tinta Roriz, Touriga Francesa a Touriga Nacional. Vůně Tawny 20 YO nabízí ohromnou paletu delikátních a vyzrálých tónů. Bohaté a hluboké aroma přechází v nevšední sametovou chuť s tóny koření, lékořice, vlašských ořechů, vanilky, marmelády, v závěru můžeme zachytit doznívající tóny dubového dřeva. Toto portské je komplexní, bohaté, vyzrálé a decentní. 

Royal Oporto Colheita 1976

„Colheitas“ jsou portská vína nejvyšší kvality - vyrábí se pouze ve výjimečných ročnících. Royal Oporto Colheita 1976 má díky procesu zrání nádhernou barvu topazu, příjemnou komplexní a sametovou chuť s jemnými tóny dubovosti. 

Portská vína od Royal OportoPortská vína od Royal Oporto

Vína od společnosti Real Companhia Velha patří mezi jednu z našich vlajkových lodí. Podlehněte jejich chuti.