Real Companhia Velha

Od založení roku 1756, kdy portugalský král José I. zakládá vydáním Královské Charty společnost Real Companhia Velha, roste důležitost společnosti, což dokazuje spolupráce s většinou královských rodin, které se postupně střídaly na portugalském trůně.

Vinařská oblast Real Companhia Velha

V době založení společnost vlastní vinice o celkové rozloze 1 500 hektarů (v Portugalsku se nazývají Quintas), které jsou roztroušeny po celém údolí Douro. Dnes patří mezi nejvýznamnější producenty a největší vlastníky vinic v regionu Douro. K nejproslulejším Quintas, které leží v těch nejlepších polohách, patří: Quinta das Carvalhas, Quinta do Casal da Granja, Quinta de Cidrô, Quinta dos Aciprestes a Quinta do Carvalhal. Samotné víno však zraje ve starodávných sklepích ve Vila Nova de Gaia, kde je ho na ploše 180 000 m2 uloženo na 40 milionů litrů.

V roce 2006 oslavila Real Companhia Velha 250 let existence a nepřerušené produkce portských vín. Znamená to nejen bohatou historii, ale také určitý závazek pro budoucnost. Není mnoho starých společností a zvláště ne vinařských. Real Companhia Velha je výjimečná svou historií, která se automaticky spojuje s historií portského vína. Je nejstarší tradiční společností, která se zabývá výrobou a vývozem portského vína a je producentem vynikající značky Royal Oporto.

Quinta das Carvalhas

Písemné zmínky se dají dopátrat až k roku 1759, ale své současné velikosti 600 hektarů dosáhla Quinta das Carvalhas až mnohem později. Manuel Silva Reis (otec současné generace Reisů, která společnost Real Companhia Velha stále vede) koupil toto vinařství v roce 1965. Předchozí vlastník nikdy nevyráběl vlastní portské ani tiché víno, až teprve Manuel odhalil skutečný potenciál tohoto území.

Pedro Silva Reis, spolumajitel a prezident společnosti, jen navázal na to, co jeho otec začal - důsledný tlak na práci ve vinicích, stejně jako na kvalitu pěstovaných hroznů a vyráběných vín (a to jak portských, tak tichých). Quinta das Carvalhas má významné postavení na levém břehu řeky Douro směrem k vesnici Pinhão. Pokrývá celý svah s výhledem na řeku Douro, který je na vrcholku „korunován" usedlostí Casa Redonda. Ta je viditelná ze širokého okolí. Quinta das Carvalhas je v součastnosti jednoznačně největší Quintou v celé oblasti Douro a je nepochybně klenotem nejenom společnosti Real Companhia Velha, ale celého regionu.

 

Produkty Real Companhia Velha