Tradiční značka založena v roce 1842 Robertem Schlumbergerem. Robert po náhlé smrti svého otce vzdal studia a odjel na zkušenou do Francie. Ihned se usídlil v Champagne v jednom z nejznámějších domů – Ruinnard Pére et Fils.

Rakouská společnost Schlumberger Wein and Sektkellerei, zkráceně SWSK, byla založena v roce 1842 Robertem Alwinem Schlumbergerem. Společnost vlastní značky sektů SCHLUMBERGER, GOLDECK a tradiční vídeňskou značku HOCHRIEGL.

Spolu s dalšími prestižními domy patří SWSK k předním evropským výrobcům šumivých vín. Od roku 2016 do skupiny SWSK patří i tradiční společnost Mozart Distillerie ze Salcburku se značkami čokoládových likérů MOZART a AMADEUS, jablečným likérem BURLÄNDER a ovocnou brandy BOISTER.

Dnes SWSK vyváží své vlastní a koncernové značky do více než 60 zemí světa. Společnost má asi 219 zaměstnanců včetně dceřiných společností v Rakousku, Německu a Nizozemsku. Společnost je zároveň vlastníkem značky TOP SPIRIT, což je největší obchodní dům pro lihoviny, víno, šumivá vína a nealkoholické nápoje v Rakousku.

 

Metoda Traditionnelle

V roce 1842 založil Robert Alwin Schlumberger nedaleko Vídně nejstarší rakouský sklep na tiché a šumivé víno. Pro zakladatele byla vždy na prvním místě kvalita jeho vín a tento odkaz si nese společnost i dnes. Kromě vysoké kvality se značka Schlumberger opírá i o svůj 100% rakouský původ a zakládá si na spojení tradice a inovace. To se odráží především v rozmanitosti a šíři sortimentu sektů.

 

Nejvyšší standardy kvality

Pouze ty nejlepší hrozny se používají pro vína značky Schlumberger. Následuje precizní zpracování tradiční šampaňskou metodou - Méthode traditionnelle. Každá fáze výroby se pečlivě kontroluje od vinoce až po hotovou láhev, aby mohl vzniknout výjimečný sekt, který se hodí pro slavnostní chvíle a jedinečné okamžiky.

 

Tradice

Schlumberger je první a nejstarší sklep na šumivé víno v Rakousku. Dodnes je každá lahev vyráběna stejným výrobním procesem jako v roce 1842. Místní suroviny, lokální zpracování a co možná nejkratší přepravní cesty navazují na tradici a původní výrobní procesy a přetrvávají dodnes.

 

Inovace

Průkopnický duch a chuť věci měnit patřily k přednostem Schlumbergera již od samotného začátku. Dnes se značka zaměřuje vývoj nových produktů a inovativních nápadů více než kdy předtím.  Úspěšnými příklady z nedávné doby jsou produktové „novinky“ z roku 2016 Schlumberger ON ICE a řada Reserve v roce 2018.

 

100% rakouský původ

Značka Schlumberger má dlouhou tradici jako oblíbené a v zahraničí oceňované rakouské šumivé víno. Právě proto se velmi silně zaměřuje na export a vyváží svá vína do více než 60 zemí světa.